Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler
23 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.064 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler ve Önemi

Kuru ciltler için nemlendirici kremler birçok firmanın üretimini yaptığı ürünlerden birisidir. Kuru ciltlerin diğer ciltlere oranla daha çabuk ve fazla kırışmasından dolayı revaçta olan kremlerden birisi olan bu kremler ihtiyaca yönelik olarak tercih edilmektedir. Kuru ciltler hava şartlarından veya makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan kimyasallardan çabuk bir şekilde etkilenebilmektedir. Bu ciltler için uygun krem tarifleri aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler ve Yöntemleri

  • Badem yağı ( yarım çay bardağı )
  • Lavanta ( yarım çay kaşığı )
  • Gül yağı ( çeyrek çay kaşığı )
  • Pirinç nişastası ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanması:

Elinizde bulunan malzemelerin tamamını bir kase içerisine koyarak karıştırın. Bu karışım saklamak için bir kavanozun içerisine alınır. Oluşturulan karışım buzdolabında bekletilir. Daha sonra bu karışımı cildinize geceleri uygulayın. Oluşturulan krem hassas bir yapıda olduğu için çabuk bozulacağından haftada bir yenisini hazırlamanız gerekmektedir.

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Krem 

  • Soya yağı ( 4 tatlı kaşığı )
  • Badem yağı ( 4 tatlı kaşığı )
  • Kakao yağı ( 2 çorba kaşığı )
  • Bal mumu ( 2 tatlı kaşığı )
  • Portakal çiçeği suyu ( 4 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanması:

Karışım için kullanılacak olan bitkisel yağlar ayrı bir kaba alınarak ısıtılır. Kakao yağı ayrı bir yerde ısıtılarak ilave edilmelidir. Balmumu eritilip çırpıldıktan sonra yağların üzerine yavaş bir şekilde dökülür. Bu karışım ılık bir hale gelince portakal çiçeği yağı üzerine eklenir. Karışım soğuduktan sonra cam kavanozun içerisine alınır. Karışım dolapta saklandıktan sonra günde 2 defa uygulanmak üzere kullanılır. Daha sonra 15 gün bu karışım uygulanır. 15 günden sonra yeni bir karışım hazırlamak gerekmektedir.

Görüldüğü üzere evde kuru ciltler için nemlendirici kremler yapmak mümkündür. Bu tarifleri düzenli ve doğru bir şekilde uyguladığınızda ciltlerdeki kuruluk problemleri ortadan kalkacaktır. Evde uygulanması kolay ve pratik olan bu yöntemler oldukça ekonomiktir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git