Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske
23 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 842 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Faydaları

Kuru ciltler için nemlendirici maske aracılığı ile sizlerde kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Ciltteki eşitsizliği gidererek nem ihtiyacını karşılayan bu mükemmel maske tüm kozmetik devlerini geride bırakarak harikalar yaratıyor. Kısa zaman zarfını hedef alarak nemlendirme işlemini uygulamaya alan bu maske aynı zamanda organik ürün kullanımını da desteklemektedir.

Tüm kimyasal maddeleri geride bırakarak doğallığı ön plana çıkaran kuru ciltler için nemlendirici maske sahip olduğu mineral ve vitaminler sayesinde ciltte onarım sürecinin başlamasını sağlamaktadır. Tüm cilt tipleri için biçilmiş bir kaftan olacak bu maske aynı zamanda kırışıklık problemini de geride bırakmaktadır. Düzenli kullanım sonrasında etkili sonuçlar gösteren maske aracılığı ile sizlerde kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifleri

Cilt kuruluğu sorununu geride bırakan bu maske pul pul dökülen cilt tiplerini bile iyileştirerek canlı ve parlak bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bu maske cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve onarım sürecini başlatarak ciltte oluşan lekelerin giderilmesini sağlar.

Kuru Ciltlere Sahip Olanlar İçin Maske Yapımı 1

  • Yumurta sarısı (1 adet)
  • Bal (1 yemek kaşığı)
  • Zeytinyağı (1 yemek kaşığı)

Mükemmel nemlendirici cilt maskesi için öncelikle 1 adet yumurta sarısını derince bir kapta çırpın. Bu işlem sonrasında yumurta sarısının içerisine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi problemli bölgeye ince bir tabaka halinde masaj aracılığı ile sürerek 25 dakika bekletin. Bu işlem sonrasında maskenizi ılık su aracılığı ile yıkayarak nemlendirici uygulamasını işleme alın. Maske kullanımı sonrasında cildinizin yumuşayarak canlı ve parlak bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

Kuru Ciltlere Sahip Olanlar İçin Maske Yapımı 2

  • Yulaf içi (2 yemek kaşığı)
  • Bal (1 kaşık)
  • Süt (1 su bardağı)

Cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlayan kuru ciltler için nemlendirici maske yapımı için 2 yemek kaşığı yulaf içi, 1 kaşık bal ve 1 su bardağı süt karıştırılarak harmanlanır. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışım problemli bölgeye masaj aracılığı ile sürülerek 30 dakika bekletilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git