Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey
23 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.070 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey Önemi

Bitki ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın vermiş olduğu tarifler bayanları güzelleştirme konusunda çok etkili. Hazırlamış olduğu nemlendirici sprey tarifi kuru ciltli bayanlar için ideal bir seçenek. Cildi nemlendirme konusunda çok etkili olan sprey bu sayede cildin kurumasını ve çatlamasını engelliyor. Kuru ciltlerin doğal yağ salgısı zayıf olduğundan hassas olmaya eğilimlidir.

Derinin pul pul dökülmesi ve çatlaması gibi sorunlarla karşılaşan kuru ciltli bayanlar özellikle su ile yüzlerini yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmazlar ise ciltleri çatlayacakmış gibi hissederler. Yaz mevsiminde daha çok ciltlerine bakmaları gereken kuru ciltli bayanlar güneşe, rüzgara, kimyasal maddelere, kozmetiklere ve sert sabunlara karşı ciltlerini korumalıdır.

Güneş kuruluğa, kırışıklığa, lekelere ve kaşıntıya sebebiyet verir. Banyo yaparken asla sıcak su kullanmaması gereken kuru ciltliler ayrıca lif, kese gibi ciltlerini tahriş etme ihtimali yüksek olan temizlik gereçlerinden de uzak durmalıdır. Kuru cilt dokusu özellikle göz çevresi ve yanaklarda donuk ve mat bir görünüm sergiler. Bu sebeple göz çevresi ve ağız kenarlarında ifade çizgileri çok rahatlıkla oluşur.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey Tarifleri ve Uygulaması

Kırışmaya çok müsait olan kuru ciltler özellikle çok sıcak ve çok soğuk havalarda düzenli bakımlarını yapmazlar ise erken yaşta kırışıklıklara merhaba diyebilirler. Suna Dumankaya özellikle kuru cilt yapısının daha çok neme gereksinim duyduğunu altını çizerek belirtiyor. Kuru ciltler için nemlendirici spreytarifini evinizde kendinize rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey

  • Şişe
  • Lavanta yağı ( 1 çay kaşığı kullanılacak )
  • Limon suyu ( yarım limon kullanılacak )
  • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı kullanılacak )
  • Maden suyu ( 1 adet kullanılacak )

Hazırlama ve Uygulama:

Maden suyunu koyduğunuz kabın içerisine yağları ve limon suyunu da ilave ederek tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı sprey mekanizmalı herhangi temiz bir şişeye koyun. Nemlendirici spreyinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinize uygulayın. Bu sprey cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi karşılarken kurumaya ve çatlamaya karşı da koruyucu bir etkisi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git