Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri
23 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.167 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri?

Kuru ciltler özellikle pütürleşmeye ve kabuklanmaya müsaittir. Nem oranı düşük olan bu cilt türü, doğru bir şekilde beslenmediği sürece sürekli çatlamalar meydana gelebilmektedir. Düzenli yapılan peeling işlemi sayesinde kuru cilt üzerinde biriken ölü deri ve kir, deriden uzaklaştırılır ve alttan gelen canlı cilt ortaya çıkar. Peeling kremlerini evde hazırlamanız sizin için son derecede yararlı olacaktır.

Çünkü kuru cildi besleyici ve nemlendirici etkisi olan doğal malzemeleri peeling karışımınıza ekleyerek cildin bakımını da gerçekleştirebilirsiniz.Kuru ciltler için düzenli olarak yapılan peeling işlemi ile kısa sürede cildin kabuklanmasını önleyebilir ve cildi besleyerek güzelliğe kavuşmasını sağlarsınız. Sizler için derlediğimiz kuru ciltler için peeling tarifleri ile evinizde rahatça istediğiniz etkiyi alabilirsiniz. Ayrıca sizler için derlediğimiz kuru ciltler için peeling tarifleri oldukça ekonomiktir.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri ve Hazırlanışı

Şekerli Peeling Tarifi

Malzemeler

  • Şeker ( yarım tatlı kaşığı
  • Taze sıkılmış limon suyu ( yarım limon )

Hazırlanışı

İlk olarak cildinizi bir miktar ıslatın. Daha sonra belirtilen miktardaki şeker ile cildinizi yavaşça dairesel hareketlerle ovalayın. Birkaç dakika sonra limon suyunu cildinize dökün ve 5 dakika kadar bekleyin. Bu sürenin sonunda cildinizi temizleyin ve nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

Pirinçli Peeling Tarifi

Malzemeler

  • Kırmızı mercimek ( 1 çorba kaşığı )
  • Pirinç ( 1 çorba kaşığı )
  • Nemlendirici krem

Hazırlanışı

Mercimek ve pirinci mutfak robotu ile toz haline getirin. Ardından toz haline getirdiğiniz karışıma bir miktar krem ekleyin ve karıştırın. Macun kıvamında olan karışımı cildinize uygulayın. Peeling işlemi maskenin kurumasıyla sona ermektedir. Maskeyi cildinizden çıkarın ve yüzünüzü yıkayın.

Mısır Unlu Peeling Tarifi

Malzemeler

  • Yoğurt ( 2 çay kaşığı )
  • Mısır unu ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı

Malzemeleri bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz macun kıvamındaki maskeyi cildinize sürün. Birkaç dakika cildinize dairesel masajlar yapın. Masaj yapmadaki amaç kan akışını uyarmak ve cildin yenilenme sürecine girmesini tetiklemektir. Daha sonra cildinizi yıkayın ve nemlendirici krem sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git