Kuru Ciltler İçin Peeling - saglikdas.com

Kuru Ciltler İçin Peeling

Kuru Ciltler İçin Peeling
23 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.147 kez okundu.

Kuru Ciltler İçin Peeling Önemi

Kuru ciltler için peeling uygulaması oldukça dikkatli bir şekilde uygulanması gerek bir yöntemdir. Kuru ciltler ciltlerine tuz ve şeker gibi maddeler uygulayabilir fakat bu işlemleri yaparken oldukça hassas olunmalı ve masaj şeklinde yapılmalıdır. Kuru ciltler peeling uygulaması yapma esnasında zamanı kısa tutmalı ve ölçüler belirli bir miktarda konulmalıdır.Hazırlamış olduğunuz peeling tarifi ile kuru ciltlerde görülen kızarma ve pullanma gibi sorunların önüne geçmeniz mümkün olmaktadır.

Aşağıda verilmiş olan tarifin hazırlanması oldukça basit ve pratiktir. Çok kısa bir süre içerisine hazırlayabileceğiniz bu tarifi istediğiniz her zaman cildinize uygulamanız mümkün olmaktadır. Kuru ciltler için hazırlanmış olan bu maske daha önceden uygulanarak test edilmiştir.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifi Hazırlama

  • 1 yemek kaşığı tuz veya toz şeker
  • 3 yemek kaşığı badem yağı veya zeytinyağı
  • 2 damla gül yağı

Hazırlanışı ve uygulanması:

Elinizde hazır bir şekilde bulunmakta olan zeytinyağını ve badem yağını iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımın üzerine şekeri veya tuzu ekleyin. Ardından bu peelingi cildinize ve yüzünüze uygulayın. 2 veya 3 dakika boyunca hafif bir şekilde bu karışımı ovaladıktan sonra ılık su ile cildinizi arındırtıktan sonra cildinize nemlendirici bir krem ile bakım uygulayın.

Yukarıdaki kuru ciltler için peeling hazırlama yöntemlerinin yanına diğer alternatif yöntemlerle hazırlanan peeling yöntemleri de eklenebilmektedir. Bunlar aşağıdaki listede yer almaktadır.

Mısır unu ile yapılan peeling

  • Mısır unu ( 2 çay kaşığı )
  • Yoğurt ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı  ve uygulanması:

Mısır unu ve yoğurdu ilk olarak karıştırın. Daha sonra bu karışımı masaj halinde cildinize uygulayın. Bu karışımı uyguladıktan sonra cildinize 2 dakika boyunca masaj yapın. Bu sayede cildinizdeki kan dolaşımı hızlanacaktır. Bu süre bittikten sonra cildinizi yıkayın ve ardından menlendirici bakım kremi ile bakım yapın. Kuru ciltlere bakım uygularken yağlı kremler tercih edilmelidir.  Aksi takdirde cilt daha fazla kuruyabilir. Peeling işlemleri bundan dolayı faydadan çok zarara neden olabilir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git