Kuru Eller İçin Ne Yapımalı - saglikdas.com

Kuru Eller İçin Ne Yapımalı

Kuru Eller İçin Ne Yapımalı
24 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.660 kez okundu.

Kuru Eller İçin Ne Yapmalıdır?

Klimalar, kimyasal maddeler, soğuk havanın varlığı ve zararlı dış etkenler sonucunda ellerimiz kurur. Birtakım bakım teknikleri sayesinde kurumuş olan ellerinizin yumuşak, nemli ve bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Kuru eller için ne yapımalı sorusuna en güzel cevap yazımızın devamında bulunmaktadır.

Kuru Eller İçin Ne Yapımalı İşte Yapılması Gerekenler

El Kremini Unutmayın

Ellerinizin kurumasını geciktiren ve onların nem dengesini sağlayan en önemli yardımcınız kremlerdir. Mağazalardan istediğiniz fiyatlarda el kremlerini bulmanız olasıdır. El kremini alırken nemlendirici özelliğinin yanında sizi güneşin zararlı ışınlarından da koruyucu olduğuna emin olmalısınız. Cildiniz hafif nemli iken sürdüğünüz kremi cildiniz daha iyi bir şekilde emecektir. Kremi ellerinizi yıkadıktan sonra kullanmanız ellerinizde yıpranma, çatlama ve kuruma etkisini ortadan kaldıracaktır. Eğer bulunduğunuz yer klimalı ise bu durumda ellerinizi korumak için kreminizi 3 saatte bir sürmelisiniz.

Nemli Sabun Kullanın

Ellerimizi en kötü ihtimalle günde 3 defa sabunla yıkarız. Sabunlar içerdikleri kimyasallardan dolayı ciltte kurumaya neden olur. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız o zaman kullandığınız sabunun nem oranının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Likit sabunların yerine doğal sabunları tercih etmelisiniz.

Soğuk ve Sıcak Suya Dikkat

Ellerinizi çok sıcak ve çok soğuk sulardan koruyun. Kullandığınız suyun ılık olmasına özen gösterin. Sıcak su sayesinde ellerin kuruması daha hızlı olur. Gün içerisinde elleriniz suya çok sık maruz kalıyorsa ellerinizi kuruladıktan sonra onlara nemlendirici krem sürün. Ellerin suyla fazla teması ellerin kurumasında önemli bir etkendir.

El Kuruluğu İçin Su

Cildin susuz kalması ciltte ve ellerde kuruluklara neden olur. Vücudun yeteri kadar su alması hem sağlık hem de güzellik açısından son derece önem arz etmektedir. Günde en az 2,5 LT su tüketilmesi gerektiğini uzmanlar her zaman söylemektedir. Bu miktarı kendinize yapacağınız ölçüler ile de tüketebilirsiniz. Vücudun yeterli derecede su alması hayati bir önem taşımaktadır. Su tüketiminizin artması ellerinizdeki kurulukların da geçmesine yardımcı olacaktır.

El Kuruluğu İçin Eldiven

İş yaparken işinizden dolayı kimyasal maddelere maruz kalıyorsanız bu durum ellerinizin yıpranmasına neden olur. Elleriniz ister suya ister kimyasal maddelere maruz kalsın mutlaka onları korumak için eldiven kullanmalısınız. Kimyasallar eller için oldukça zararlıdır. Ellerinizin kuru olması ellerinizin çabuk yaşlanmasına neden olur. Yukarıda saydığımız bütün önlemler kuru eller için ne yapımalı sorumuza cevap niteliğindedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git