Kuru Saç Bakımı - saglikdas.com

Kuru Saç Bakımı

Kuru Saç Bakımı
24 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.001 kez okundu.

Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru saç bakımı saçların kuru olmasından dolayı oldukça hassas ve kırılgan olan saç yapıları için oldukça önemlidir. Bazen hatalı olarak yapılan saç bakım yöntemlerinden dolayı saç kuruluğu oluşabilmektedir. Bazı durumlarda ise kişinin kendi saç yapısı ile alakalı olarak saç kuruluğu meydana gelebilmektedir. Hangi nedenle olursa olsun kuru saç bakımı ile ilgili olarak çeşitli yöntemler ve püf noktaları bulunmaktadır.

Kuru Saç Bakımı Yöntemleri

  • Kuru saçların her zaman nemli ve parlak görünmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle şampuanınızı mutlaka kur saçlara uygun bir şekilde olarak hazırlanmış şampuanlardan seçmeniz gerekmektedir.
  • Kuru saçların bakımı için saça yoğun olarak nem sağlayan saç kremleri tercih edilmelidir. Saç kremleri duş esnasında şampuanlardan sonra saçlara uygulanmalıdır.
  • Saçlar gün içerisinde sık sık taranmaladır. Saçlar ıslakken tarama işlemi yaptığınızda kuru saçların kırılması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle gün içerisinde 1 defa saç taramak kuru saç bakımı için oldukça önemlidir.
  • Saçların rengini daha açık bir renge boyatmak saçların kuruyarak kopmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle saç boyam işlemi esnasında saçlar mutlaka orta tonlardaki renklerde bırakılmalı ve saç tellerinin korunması sağlanmalıdır.
  • Günümüzde oldukça fazla miktarda satılan saç serumları kuru saç bakımı için oldukça önemlidir. Bitkisel yağlar ile yapılan bu saç bakım losyonları saçlara uygulanmalı ve bu işlem sonunda saçlar durulanmamalıdır.

Kuru Saçlara Bakım İçin Maske

  • Zeytinyağı ( 8 tatlı kaşığı )
  • Bal ( 4 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanması:

Zeytinyağını ayrı bir kabın içerisine alarak üzerine bal ekledikten sonra karıştırın. Karıştırdıktan sonra bir kavanozun içerisine koyarak ağzını kapatın. Daha sonra bu karışımı 48 saat boyunca bekletin. Bekledikten sonra bu karışımı saç tellerine ve saç diplerine sürün. Bu işlemden sonra saçlarınıza bone takarak 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın ve ılık su ile durulama işlemine geçin. Bu işlemi haftada bir kere uyguladığnız takdirde saçlarınız güçlü ve bakımlı bir hal alıp kuru saç probleminden kurtulmanızı sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git