Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları - saglikdas.com

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları
24 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.013 kez okundu.

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları?

Kuru saçlara sahip olan hanımların en büyük derdi saçlarının iyi nemlenememesi ve bu yüzden çabuk kırılmasıdır. Bunları önlemek için kuru saçlar için özel olan bakım yağları kullanılır. Saçlarınızın iyi bir şekilde nemlenmesi ve kolay kırılmaması için kuru saçlar için bakım yağları arasından birkaç tarifi sizin için seçtik.

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları ve Çeşitleri

Badem Yağı İle Yapılan Kuru Saç Maskesi:

İki tatlı kaşığı badem yağı ve iki tatlı kaşığı vanilyayı karıştırın ve daha önceden ıslattığınız saçlarınıza sürün. Bunu saç derinize ve saç uçlarınıza yani saçınızın her yanına eşit şekilde uyguladığınızdan emin olun. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Sonra da saçınızı şampuanlayarak durulayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

Buğday Yağı İle Yapılan Kuru Saç Maskesi:

Bir çay bardağı buğday yağı, iki tatlı kaşığı bal, bir yumurta sarısını karıştırarak, saçınıza sürün. Bir saat bekledikten sonra şampuanlayarak yıkayın. Bunu haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Zeytinyağlı Saç Bakım Maskesi:

Beş çorba kaşığı zeytin yağı ve iki tane yumurtayı çırpın. Saçlarınıza sürün. Yarım saat bekledikten sonra yıkayın. Sonra şampuanlayarak durulayın. Haftada bir uygulamak iyi gelecektir.

Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağını katı olarak alın ve benmari yöntemini kullanarak eritin. Erittiğiniz yağdan iki tatlı kaşığı alarak buna yarım tatlı kaşığı pirinç kepeği yağı ekleyin. Son olarak iki tatlı kaşığı saç kremi ekleyin. Saçınıza sürün ve bir saat bekleyin. Bunu haftada bir uygulayabilirsiniz.

Susam Yağı İle Yapılan Kuru Saç Maskesi:

Avokadoyu soyduktan sonra yarısını ezin. İki tatlı kaşığı susam yağı ve iki bıldırcın yumurtasını içine ekleyin. Saçınıza sürün ve bir saat beklettikten sonra durulayın. Sonra saçınızı şampuanlayarak tamamen arınmasını sağlayın. Haftada bir kez uygulamak yeterli olacaktır.

Yukarıda bahsedilen kuru saçlar için bakım yağları, düzenli olarak kullanıldığında saçınızı yeterince nemlendirecek ve saçınızın kuruluğunu giderecektir. Saçınızdaki elektriklenmenin azaldığını, ışıltısının arttığını, daha kolay tarandığını göreceksiniz. Maskeleri saçınıza uygularken saçınızın nemli olması gerektiğini unutmayın. Düzenli kullanım sonrası farkı siz de göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git