Kuru Saçlar İçin Bakım - saglikdas.com

Kuru Saçlar İçin Bakım

Kuru Saçlar İçin Bakım
24 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.088 kez okundu.

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru saç tiplerinin doğal bakım yöntemleri ile düzenli bir hale getirilmesi basit bir işlemdir.  Uygulanacak maskeler belirli zaman aralıklarında periyodik bir şekilde uygulanmaya devam eder ise, kuru saç tipleri nem kazanacak ve olası elektriklenmeler, koparak dökülmeler ve yıpranmalar ortadan kalkacaktır. Kuru saçlar için bakım, saçların sağlığı açısından uygulanması gereken bir işlem olmak ile birlikte, kuru saçlar için bakım işlemleri maskeler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Kuru Saçlar İçin Bakım Maskeleri

1 adet muz bir kap içerisinde ezilir ve ezilen muzun içerisine 3 tatlı kaşığı badem yağı eklenir. Elde edilen karışım saçlara yedirilerek sürülür. Sürme işleminin ardından saçlara havlu sarılması daha verimli sonuçlar alınması için gerekli bir uygulamadır. 1 saatlik bekleme sonucunda saçlar yıkanır. Uygulama sonucunda saçların daha bakımlı ve yumuşak hale geldiği görülecektir.

4 çorba kaşığı mayonez ile 2 çorba kaşığı jojoba yağı karıştırılır. Elde edilen karışım saçların kök kısımlarından uç kısımlarına doğru yedirilir. 1 saatlik bekleme sonucunda saçlar yıkanır. Uygulama sonucunda saçların nemlendiği görülecektir.

4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çay bardağı zeytinyağı karıştırılır. Elde edilen karışım saçlara sürülür. 2 saatlik bekleme sonucunda önce saçlara şampuan sürülür. Daha sonra yıkama işlemi yapılmalıdır. Bu işlemin amacı bitkisel yağların oldukça zor arınmasıdır. Uygulama sonucunda saçlarda doğal bir hacim oluşacaktır.

1 tatlı kaşığı bal, 2 çorba kaşığı gliserin ve 1 tatlı kaşığı menekşe yağı bir kap içerisinde karıştırılır. Elde edilen karışım öncelik ile saç uçlarına sürülür. Karışımdan kalan miktar olur ise, saç tellerine de uygulanabilir. Karışımın saç diplerine uygulanmasına gerek yoktur. Karışım sürüldükten sonra saçlar üst bölgede toplanarak havluya sarılır ve 1 saat beklenir. 1 saat sonunda saçlar yıkanır. Uygulama sonucunda saçlarda nemlenme görülecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git