Kuru Saçlar İçin Evde Bakım - saglikdas.com

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım
24 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.219 kez okundu.

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri

Kuru saçlar için evde bakım maskesi hazırlayarak harikalar yaratabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bu mükemmel maske yapımı kişinin canlı ve parlak bir cilde sahip olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm kimyasal madde kullanımını geride bırakan bu maske organik ürün kullanımını ön plana çıkarmaktadır. Hazırlayacağınız maske saçın ihtiyaç duyduğu nem miktarını kısa zaman zarfında sağlayarak saçların canlı ve parlak görünüme sahip olmasını sağlamaktadır

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım ve Maske Tarifleri

Kuru saçların büyük dertleri içerisinde yer alan kuruluk sorunu özellikle bitkisel yağlar arcılığı ile çözüme kavuşturulmaktadır. Evde birkaç basit yöntem aracılığı ile hazırlayacağınız maske aracılığı ile sizlerde kusursuz ve dolgun görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kuru Saçlara Evde Ballı Maske:                        

  • 1 çorba kaşığı bal
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 4 ampul bepanthne
  • 2 çorba kaşığı ceviz yağı
  • 2 çorba kaşığı avokado yağı

Mükemmel maske yapımı için öncelikle 1 çorba kaşığı bal, 3 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 adet yumurta sarısı karıştırılır. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışıma 4 ampul bepanthne, 2 çorba kaşığı ceviz yağı ve 2 çorba kaşığı avokado yağı da ilave edilerek harmanlanır. Hazırladığınız vitaminli karışım ince bir tabaka halinde masaj aracılığı cilde sürülerek bekletilir

15 dakika bekleme süresinin ardından maske ılık su aracılığı ile yıkanarak çıkarılır. Gerçekleştireceğiniz bu işlem sonrasında cildinizin yumuşayarak parladığını göreceksiniz. Maske yapımında kullandığınız avokado yağı ve ceviz yağı ciltte onarım sürecini başlatarak dökülen saç tedavisi için çözüm olanağı sunar. Aynı zamanda ölü hücre atılımını da gerçekleştiren ceviz yağı sahip olduğu mineraller aracılığı ile saçların kusursuz bir görünüm elde etmesini sağlar.

Maske içerisinde yer alan bal ise terapi niteliği ile saçların ferahlamasını sağlamaktadır Maske içinde yer alan yumurta saç köklerinin gürleşerek kalınlaşmasını sağlar. Daha canlı ve parlak saçlar elde etmeniz adına biçilmiş bir kaftan olacak kuru saçlar için evde bakım yöntemleri ile sizlerde kusursuz saç tipine kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git