Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım - saglikdas.com

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
25 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.233 kez okundu.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım?

Bayanların en çok sorun yaşadığı konulardan biri de kuru ve yıpranmış saçlar için bakım yapmaktır. Çünkü yıpranmış saçlara bakım yapmak, oldukça uzun bir süre içinde olur. Bayanlar genelde bunu yapmayı tercih etmez ve kuaförlere birçok para yatırırlar. Bunun önüne geçmek için sizlere maske tarifleri hazırladık.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi Tarifleri

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi (1)

Malzemeler

  • 1 tane yumurta akı
  • 1 tane avokado
  • 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi sütü

Bu maskeyi hazırlamak için ilk olarak avokadoyu ezin ve diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karışmasını sağlayın. Saçlarınızın diplerine hazırladığınız maskeden sürün ve bir süre bekletin. Aradan yaklaşık olarak yarım saat geçtikten sonra, saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu maske saçlarınızın nem dengesini sağlarken, aynı zamanda da saç kırılmalarına engel olur.

Bu karışımı haftada 1 düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızdaki kuruluğun yok olduğunu saçlarınızın parlak bir görünüme kavuştuğunu, fark edeceksiniz. Eğer saçlarınız çok kuru ise ve buna bir çözüm getiremiyorsanız, yanınızda olması gereken malzemeler şu şekildedir

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Maskesi (2)

  • 1 kaşık yağsız yoğurt
  • 1 tane yumurta akı

Bu maskenin içerisinde saçlarınız için gerekli olan her şey vardır. İçeriğindeki yoğurt saçlarınızı dışarıdan gelen etkilere karşı bir kalkan gibi korur. Yumurta akı sayesinde ise saçlarınız doğal hacim ve neme kavuşur.

Bu maskeyi hazırlamak için yumurta akını cam bir kâseye koyun ve çatal yardımıyla çırpmaya başlayın. Daha sonra çırptığınız yumurta akına yağsız yoğurdunuzu da ilave edin ve çırpma işlemini sürdürün. Hazırladığınız kürü saç diplerinizden başlayarak, saç uçlarınıza kadar iyice yedirin. Hiçbir yerin kuru kalmadığından emin olduktan sonra, maskeyi saçlarınızda yarım saat kadar bekletin. Ardından ılık su ile durulayarak, 1 kere şampuan uygulayın.

Bu maskeyi haftada 2 defa saçlarınıza uygulamak, daha sağlıklı ve güzel görünümlü saçlar, elde etmenizi sağlar. Bu maskeler sayesinde saçlarınıza doğal yöntemlerle bakım yapabilir, kuaförlere para yatırmaktan kurtulabilirsiniz. Bu maskelerde hiçbir kimyasal olmadığından,saçlarınız için hiçbir zararı da yoktur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git