Kuruyan Dudaklar İçin Bakım - saglikdas.com

Kuruyan Dudaklar İçin Bakım

Kuruyan Dudaklar İçin Bakım
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.054 kez okundu.

Kuruyan Dudaklar İçin Bakım Yöntemleri

Genellikle kış aylarında daha çok görülen dudak kuruması sorunu, bazı bayanlarda yaz aylarında da görülebilir. Kurumuş, çatlamış ve bazen de kanayan dudaklar, hiç kimse için hoş bir görüntü değildir. Kuruyan dudaklar için bakım yapılması gerekir. Kurumuş ve çatlamış dudaklarınız için, bakım önerilerini sizler için sunuyoruz.

Dudaklarınızın kuruyup çatlamaması için mutlaka düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Bunun için evinizde temiz bir diş fırçası ile dudaklarınızdaki ölü hücreleri gidermelisiniz.3 gün ara ile dudaklarınızı bu fırça yardımıyla dairesel hareketlerle fırçalamalısınız.

Dudaklarınızı fırçalayıp ölü derilerden kurtulduktan sonra yapmanız gereken dudaklarınızı nemlendirmektir. Özellikle mevsim geçişlerinde her gün dudaklarınıza nemlendirici sürmelisiniz. Bunu dışındaki zamanlarda 2 gün ara ile de nemlendirici sürebilirsiniz.

Eczanelerden kolayca alabileceğiniz e vitamini yağı ile dudaklarınıza masaj yapmalısınız. Özellikle de soğuk havalarda dışarıdan evinize geldiğinizde, bu işlemi mutlaka uygulamalısınız.

Kuruyan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

Dudaklarınızİçin Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı süzme bal
  • 2 çay kaşığı bal mumu
  • 5 damla nane yağı
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı karite yağı

Balmumunu ve tüm yağları bir kaba koyup benmari usulü, balmumunun erimesini sağlayın. İçerisine bal da eklediğiniz bu bakım malzemesini, her gün dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız nem kazanarak, sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Kurumuş ve çatlamış dudaklarınız için bir başka yöntemde, vazelin ve bal yöntemidir. Bu yöntemi evinizde her gün kolayca uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza önce bal daha sonra vazelin sürün. Daha sonra dudaklarınızı yıkayın. İşlem bu kadar kolaydır.3 gün ara ile düzenli olarak bu yöntemi uyguladığınızda, dudaklarınızın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dudaklarınıza bakım yapmak için faydalanacağınız bir başka yöntem ise Hindistan cevizi yağı ile bakım yapmanızdır. Üstelik bu yöntemi uyguladığınızda kuruyan dudaklarınızın uzun süreli bir şekilde, nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

İsterseniz bal ve kabartma tozu kullanarak da dudak kuruluğu için, bakım yapabilirsiniz. Haftada 2 defa uyguladığınız zaman, çok fayda göreceğiniz bu bakımı yapmak için, bal ve kabartma tozunu karıştırıp dudaklarınıza masaj yaparak sürmeli, işlem sonrası yıkayıp, kurulamalısınız. Tüm bu yöntemleri kullanarak dudaklarınıza güzel bir bakım yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git