Küsen Kaşlara Çözüm - saglikdas.com

Küsen Kaşlara Çözüm

Küsen Kaşlara Çözüm
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.824 kez okundu.

Küsen Kaşlara Çözüm?

Küsen kaşlara çözüm için yapılabilecek alternatifler bulunmaktadır. Kaşlarınız aşırı dökülüyorsa, seyrek ise çoğalması için uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde düzenli kaşlara sahip olabilirsiniz. Tatlı badem yağı ve hint yağı da kaşların güçlenmesi için çözüm olabilmektedir.

Küsen Kaşlara Çözüm ve Tarifleri

Kaşlarınızı küstürmeyin, güvenmediğiniz yerlere kaş bakımı yaptırmayın. Kaş bakımınızı Kendiniz doğal formüllerle evinizde yapabilirsiniz. Bunun için Şems Aslan bizimle kaş bakımı ve güçlendirici maske uygulamasını paylaştı.

Çözüm 1

Şems Aslan ile küsen kaşlara çözüm için kolaylıkla temiz edebileceğimiz ürünlerden çözüm sağlamaktadır.

  • İki adet gazlı bez
  • ½ çay bardağı süt
  • İki adet kuru incir

½ çay bardağı sütü cezvede az miktarda ısıtın. Isıttığınızın sütü incirlerin üzerine dökerek incirleri süt ile iyice ezin ve kaşlarınıza sürün. 30 dk sonra önce soğuk sonra ılık su ile durulayın.

Bir gün ara ile haftada dört kez uygulayabileceğiniz küsen kaşlar için maske tarifi sayesinde kaşlarınızda oluşan dökülmeler engellenir ve küsen kaşlarınız geri döner. Şems Aslanın önerisi bu maskeyi uygulamadığınız diğer günlerde kaşlarınızı fırçalamanızdır. Yüz güzelliğiniz ve yüz ifademiz için kaşlarınız önemlidir.

Çözüm 2

Kaşlarınız için bir başka bitkisel öneri ise süt ve kuru üzüm ile hazırlanan maskedir. Bir avuç kuru üzümü bir çay bardağı süt ile kaynatarak krem kıvamına gelmesi için robotta ezin. Cam ve kapaklı bir kapta hava almayacak şekilde saklayabileceğiniz bu maskeyi her gün kaşlarınıza kaşların çıkış yönünün tersine doğru sürün.Yarım saat sonra yıkayın. Her gün uygulayamadığınız takdirde gün aşırı ya da hafta da iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz.

Çözüm 3

Kaşlarınıza masaj yapmanız kan dolaşımını hızlandırdığı için kıl köklerini harekete geçirerek kaşların çıkmasını sağlar. Bunun için kaşlarınıza günde beş dakika ya da aklınıza geldikçe masaj yapmanız faydalı olacaktır. Kaşlarınıza masaj yaparken Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, hint yağı, susam yağı veya tatlı badem yağlarından birini kullanabilirsiniz.

Bu işlemi yapmadan önce kaşlarınızı fırçalamanız ve daha sonra dilediğiniz bir yağı kullanarak masaj yapmanız etkili olacaktır. Bu harici uygulamalar ile birlikte tükettiğiniz besinlerinde önemi büyüktür. A, C ve E vitamin ile protein içerikli gıdalar tüketmeniz kaşlarınız için faydalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git