Lavanta Yağının Faydaları - saglikdas.com

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağının faydaları insan sağlığı açısından saymakla bitemeyecek maddelerden meydana gelmektedir. Parfüm ve kremlerde sıklıkla kullanılan lavanta yağının sahip olduğu kokusu ve saymakla bitemeyecek faydaları ile kullanıcısının vazgeçilmezi olacaktır. Her cilt ve saç tipine uygulanabilen lavanta yağı cilt üzerindeki hücreleri yenileme özelliğine sahiptir. İçerdiği mineraller sayesinde saçlara ve cilde parlaklık veren lavanta yağını yastığınıza 1 veya 2 damla damlattığınızda gece boyu rahat bir uyku sürecini destekleyebilirsiniz.

İnsana pozitif enerji vererek tüm yorgunluğunu alan lavanta yağı çatlamış cilde nüfuz ederek onarım işlemini gerçekleştirmektedir. Lavanta yağının sadece 1-2 damlasını cildinize sürerek bekletebilirsiniz.Bu işlem sonrasında gözle görülür farkla cildinizde yumuşaklık ve parlaklık gözlemleyebilirsiniz. Kış mevsiminin büyük problemleri arasında yer alan çatlak dudaklar içinde lavanta yağı biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Lavanta Yağının Faydaları ve Önemi

Aynı zamanda güneş yanıklarının tedavisinde de öncelikli olarak kullanılan mucizevi lavanta yağı oldukça etkilidir.Uçuk tedavisinde de kullanılan lavanta yağı göz yaşarmaması adına da kullanılmaktadır. Ciltteki onarım işlemini yenileyerek kısa bir zaman zarfı içinde gözenekleri temizleyen lavanta yağı ter kokusu problemine de kesim çözüm buluyor.

Koltuk altınıza bir iki damla kullanacağınız lavanta yağı ile ter kokusu problemine kısa bir süre içinde çözüm bulabilirsiniz.Saç köklerini güçlendirerek kepek problemini de ortadan kaldıran mucizevi lavanta yağı saç yapısına yumuşaklık ve parlaklık vermektedir.Hassas ciltlerin bile vazgeçilmez adresi olan lavanta yağını bir leğen suyun içine 5 damla ilave ederek ayaklarınızı serinliğe bırakabilirsiniz.

Lavanta Yağının Faydaları Etkileri

Ciltteki hücreleri yenileyerek onarım sürecini başarıyla gerçekleştiren lavanta yağını mikroplu olan bölgeye sürdüğünüzde yaranın mikrobunu alarak temizleme işlemi gerçekleşmektedir. Sahip olduğu antiseptik özelliği ile kullanıcılarının vazgeçilmezi olan bu mucizevi lavanta yağı arı ve böcek sokmaları sonrasında da kullanılarak şişme problemini önlemektedir.

Kanama problemine de kesin ve net çözümler bulan lavanta yağı buz aracılığı ile kanayan bölgeye sarıldığında kanamayı durdurmaktadır.Cinsel gücü artırmak adına da kullanılan lavanta yağı yemeklere 1- 2 damla damlatıldığında etkisi kısa bir süre zarfında görülmektedir.Sizlerde mucizevi lavanta yağının faydaları ile hayat bulmak istiyorsanız mutlaka deneyin.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git