Lavantalı Peeling Tarifi - saglikdas.com

Lavantalı Peeling Tarifi

Lavantalı Peeling Tarifi
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 877 kez okundu.

Lavantalı Peeling Tarifi?

Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı kirlenir, mat ve soluk bir görüntü alır. Bakımsızlıktan kaynaklanan bu görüntünün nedeni dış etmen kaynaklı kirlenme ve ölü deri birikimidir. Cilt daimi olarak kendini yeniler. Üstte bulunan ölü deri bir an önce vücuttan uzaklaştırılmazsa alttan gelen taze derinin güzelliği ortaya çıkamaz. Ayrıca alttan gelen taze deri doğru bir şekilde nefes alamadığı ve beslenemediği içinde giderek güzelliğini yitirir. Bu gibi durumların önüne geçmek için cildin sürekli olarak temizlenmesi ve ölü deriden arındırılması gereklidir.

Lavantalı Peeling Tarifi ve Önemi

Günlük yüz yıkama işlemi tam manasıyla cildi temizleme ve ölü deriden arındırma işlemi değildir. Bunun için daha ciddi ve farklı yöntemler kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan uygulamalardan biri de peeling işlemidir. Temel olarak peeling ile yapılan şey aslında cildi bir nevi rendelemek gibidir. Cildinize süreceğiniz peeling etkili kremlerle buradaki kir ve ölü deri çözülecek ve su yardımıyla hızla ciltten uzaklaştırılacaktır.

Lavantalı Peeling Tarifi ve Faydaları

Peeling teknik olarak mekanik bir işlem olarak gözükse de aslında cilt bakım işlemi de bu esnada gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle evinizde hazırlayacağınız zengin içerikli bir peeling karışımı sayesinde hem cildinizi ölü deriden ve kirden kolayca arındırmış olursunuz hem de cildin beslenme ve nem ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

Düzenli yapılan peeling işlemleri ile cildinizin kısa sürede sağlığına kavuşmasını sağlar ve ışıl ışıl parlamasına yardımcı olursunuz.Lavantalı peeling tarifi ile evinizde basitçe uygulayabileceğiniz temizleme işlemi sayesinde lavantanın dezenfekte edici ve besleyici etkisinden yararlanmış olursunuz.

Lavantalı Peeling Tarifi

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı el kremi
  • Bir miktar su
  • 1 fincan dolusu çiğ badem ( öğütülmüş )
  • 2 tatlı kaşığı kuru lavanta
  • 2 su bardağı beyaz kil
  • 2 tatlı kaşığı kuru nane

Hazırlanışı:

Su hariç tüm malzemeyi bir kapta toplayın ve biraz karıştırın. Ardından suyu yavaşça ekleyerek karıştırmaya devam edin. Maske kıvamı alan karışımı yüzünüze sürün. Bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 1 kullanarak cildinizin güzellik kazanmasına ve taze kokmasına yardımcı olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git