Lazer Epilasyon Cihazları - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer Epilasyon Cihazları
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.738 kez okundu.

Lazer Epilasyon Cihazları Yöntemleri

Günümüzde istenmeyen tüylerinden şikayetçi olan herkesin imdadına yetişen en önemli yöntemdir lazer epilasyon. Güzellik merkezlerinden hastanelere hatta birçok mediven altı mekanlarda bile kullanılan lazen epilasyon sistemi kullanılan cihazlarlar bakımından farklı özelliklere sahip.

Alexandrite Lazer, Diode Lazer, NdYag Lazer, Işık Bazlı Lazer, Radio Freguency Lazer gibi çeşitli lazer epilasyon cihazları mevcuttur. İşlevi tüy yok etmek olan lazer epilasyon cihazlarının hepsi tüy yapısına göre farklı etkiye sahip. Hangi cihazın hangi tüylere iyi geldiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Lazer Epilasyon Cihazları Çeşitleri

Radio Freguency Lazer

Aslında lazer epilasyon cihazı olmayan bu makine kıl köklerini hedef aldığı için bazı yerlerde kullanılır. Aynı lazer epilasyon cihazlarındaki gibi kıl köklerine uygulandıktan sonra dökülme görülür ancak bu durum uzun vadede olumlu sonuç veren değil kısa vade için geçerli bir çözümdür.

Diode Lazer

İnce ve zayıf tüylerde etkili olan bu cihaz kalın ve sert tüyler için faydalı değildir. Daha çok yüz bölgesindeki tüyler gibi ine tüylere uygulanır fakat hassas yüzeylerde cilde olumsuz bir etkisi olabilir.

Işık Bazlı Lazerler

Lazer cihazı olarak piyasada pek çok çeşidi bulunup satılsa da bu cihaz aslında lazer epilasyon cihazı değildir. Daha çok evde kendi başına lazer epilasyon yapmak isteyen bayanların tercih ettiği ancak kısa vadeli sonuçlar veren bir makinedir.

NdYag Lazer

Uygulanan bölgeye çok acı hissi vermesine rağmen bu cihaz derin kıl kökleri için etkili bir lazer epilasyon cihazı değildir. Bu sebeple cilt yüzeyine yakın olmayan tüyler için olumlu sonuç beklenmesi anlamsızdır. Bunun dışında yaz mevsiminde bile kullanılabilen ve zararının olmadığı söylenen bir cihazdır.

Alexandrite Lazer

Tüy yapısı bakımından kalın ve siyah tüylü kişiler için ideal olan alexandrite lazer epilasyon cihazı kıl kökünün dibine etki ederek uzun vadede başarılı sonuçlar vermektedir. Tüy yapıları belirgin kişiler için etkili olan cihazın cilt için kötü bir etkisi de yoktur. Ayrıca cilde değdirilmeden uygulanması hijyen açısından önemlidir.

Bahsettiğimiz lazer epilasyon cihazları içerisinde en etkili olanı Alexandrite lazer epilasyon cihazıdır ve Diode ve Ndyag onu takip eder. Diğer cihazlar belirttiğimiz gibi aslında lazer epilasyon cihazı değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git