Lazer Epilasyon Erkeklerde Daha Etkili - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Erkeklerde Daha Etkili

Lazer Epilasyon Erkeklerde Daha Etkili
26 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 872 kez okundu.

Lazer Epilasyon Erkeklerde Daha Etkili Midir?

Bilindiği üzere lazer epilasyon işlemi, açık tenlilerde ve kıl kökleri koyu olanlarda daha etkili olan bir işlemdir. Bu da kıl kökleri kadınlardan daha farklı olan erkeklerin bu konuda daha şanslı olduklarını gösterir. Yapılan araştırmalarda lazer epilasyon erkeklerde daha etkili bir işlem olarak öne çıkmıştır. Bayanlarda etkili bir sonuç almak 6 ila 8 seans sürerken bu erkekler de 4 ya da 5 seansa düşmektedir.

Lazer epilasyon bu konuda tecrübeli ve eğitimli, dermatoloji uzmanları tarafından yetkili kurumlarca yapılmaktadır. Bu konuda akla gelebilecek, herhangi bir acı olur mu, kaç seans gereklidir, tekrar eder mi, gibi soruların cevapları konusunda uzman kişilerce ilk ağızdan hastanın fizyolojik durumu esas alınarak aktarılır.

Lazer Epilasyon Erkeklerde Daha Etkili ve Yöntemi

Epilasyon kadınlarda daha çok bikini bölgesi, bacaklar, yüz ve koltuk altında tercih edilirken, erkeklerde ise ense ve sırt bölgesi tercih sebebidir. Yapı olarak genelde erkeklerin daha fazla kıllı bir vücuda sahip olması, özellikle tatil bölgelerinde üstsüz dolaşıldığı için bir özgüven sorunu oluşturmakta bu da psikolojik olarak rahatsızlık meydana getirmekte idi.

Bu yöntem, yani lazer epilasyon erkeklerde daha etkili bir yöntem olması nedeniyle tercih edilmekte ve erkeklerin sorununa çare olmaktadır. Günümüzde artık tıbbın ve teknolojinin geldiği noktada bu ve bunun gibi tedavi yöntemlerini çekinmeden kullanmalı, bu konudaki çekincelerinizi ilk ağız uzmanlardan almak üzere sağlık merkezlerine giderek almalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git