Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.281 kez okundu.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Lazer epilasyon kısa süre içinde sizi tüylerinizden tamamen kurtarır. Bayanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi, lazer epilasyonun kanser yapıp yapmadığıdır.Lazer epilasyon sırasında ışınlar cilde şiddetli bir şekilde verilir. Bu sırada bazen yanık gibi tepkiler oluşabilir. Peki, cilde verilen bu kuvvetli ışınlar ne kadar sağlıklıdır? Yapılan araştırmalara göre cilde verilen bu ışınlarda, kansere neden olan bir bulguya rastlanmamıştır. Ancak bu kesin bir sonuç değildir. Bu nedenle vücuda yararlı olan bazı şeylerin, elbette ki bir miktar zararı olacaktır.

Şimdiye kadar, lazer epilasyon yapılan kişilerde kanser bulgusuna rastlanmamıştır. Fakat bu demek değildir ki, bundan sonra kimse kansere yakalanmayacak. Yani lazer epilasyon için kesinlikle kanser yapmaz diyemeyiz. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin bu zararı en aza indirmek için neler yapmaları gerektiğini anlatacağız. Bunları uydukları takdirde kanser riskleri en aza inecektir.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı Zararları Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler, öncelikle iyi bir doktor seçmelidirler. Seçtikleri doktorun deneyiminin ve tecrübesinin olmasına, dikkat etmeliler. Bunun yanı sıra sağlığa uygun bir ortamda, lazer epilasyon yaptırmaları gerekir. Aksi takdirde temiz olmayan aletlerle yapılan lazer işlemi, bazı hastalıklara yok açabilir.Ayrıca doktorlar lazer aletinin markasına da önem veremlidirler. Lazer epilasyonu yapan doktor deneyimsizse, kullanılan epilasyon aletleri cildinizde yara, yanık gibi büyük sorunlara yol açabilir.

Lazer epilasyon yapılırken bölgeye gereğinden fazla ışık verilirse, ciddi rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.Lazer epilasyonu yaptıracağınız doktorun, geçmişte yaptığı ameliyatların sonuçları sizin sağlığınız açısından çok önemlidir. Bu yüzden kendinize iyi bir doktor seçmelisiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonu yapmaya karar verdiyseniz, doktorunuzla bu konu hakkında uzun uzun konuşmalısınız. Lazer epilasyon kanser yapar mı? Öğrenmelisiniz. Lazer epilasyonun temiz aletlerle ve sağlığa uygun bir ortamda yapılacağına, emin olmalısınız. Daha sonra lazer epilasyonu yaptırabilirsiniz.

Lazer epilasyonun tamamen güvenilir olmadığını aklınızdan çıkarmamalısınız. Kesin olarak kanser olmazsınız diye bir şey yoktur. Bu yüzden bu riski göze alarak, lazer epilasyonuyaptırmaya karar vermelisiniz. Yani lazer epilasyon kanser yapar mı?Adına net bir söylemde bulunmak, yanlış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git