Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.550 kez okundu.

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer?

Lazer epilasyon çok işe yarayan bir uygulama olmasına rağmen sonrasında yaptığımız dikkatsizlikler kötü sonuçlar doğurabilir. Bunlardan biri de lazer epilasyon sonrasında oluşan lekelerdir. Lazer epilasyon sonrası leke oluşmaması için lazer epilasyon uygulamasının kışın yaptırılması tercih edilmelidir. Çünkü lazer epilasyon uygulanan bölgenin güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekmektedir. Özellikle lazer epilasyon yüz bölgesine uygulandıysa lekeler çok daha rahatsız edici olabilir.

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer ve Lekelere Özel Kremler

Lazer epilasyon sonrası cildinizde leke oluştuysa eczanelerden alınan kremler lekelerin giderilmesinde işe yarayabilir. Lekeleriniz ileri derecedeyse cildin lekeli bölgesini soymaya yarayan kremleri doktor tavsiyesi ile kullanabilirsiniz. Eğer lekeleriniz çok ileri düzeyde değilse zeytinyağı lekelerden kurtulmak için doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Bitkisel ürünlerden en etkilisi zeytinyağı olacaktır. Peki ileri derece lazer epilasyon lekeleri nasıl geçer?

Lazer epilasyon sonrası lekeleri için kullanılabilecek bazı kremler şunlardır:

Silverdin:

Yanık tedavisinde kullanılan silverdin lekelerde de işe yarayabilir. Lekeli bölgede kabuk bağlayarak tedavi eden silverdin, leke üzerinde oluşan kabuğu elinizle kaldırırsanız sonuç vermeyecektir. Hatta kalıcı bir ize neden olabilir.

Advantan:

İçerdiği kortizon nedeniyle sürekli olarak kullanımı sakıncalıdır. Kullanım şekli 2 gün kullanıp 2 gün ara verme şeklinde olmalıdır.

Bepanthen Plus:

Lazer epilasyon lekeleri tedavisinde en etkili kremdir. Günlük kullanıma uygundur.

Madecassol krem:

Hücre yenileyici özelliği sayesinde lazer epilasyon lekelerinde oldukça etkilidir. Özellikle Bepanthen Plus ile karıştırıldığında oldukça iyi sonuçlar verir. Hatırlatmakta fayda var. Bu kremler doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulamasında leke oluşumunu engellemek için kış ayları tercih edilmelidir. Lazer epilasyon uygulanan bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git