Lazer Epilasyon Öncesi Kontrol Şart - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Öncesi Kontrol Şart

Lazer Epilasyon Öncesi Kontrol Şart
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.243 kez okundu.

Lazer Epilasyon Öncesi Kontrol Şart Mıdır?

Lazer epilasyon öncesi kontrol şartı günümüzde furya haline gelen lazer epilasyon işleminin olmazsa olmaz şartı haline gelmiştir. Hormon bozukluğu günümüzde en sık rastlanan hastalıkların başında gelmektedir. Kadınlarda istenmeyen tüy sorunlarının artması ve adet düzensizliği gündeme kadın hastalıkları ve tipik vitamin bozuklukları konusunu taşımıştır. Vücutta bulunan tüylerde aşırı sertleşme sorunu ve fazlalaşma derdi, erkeklik hormonunun artmış olabileceğinin göstergesi olabilir.

Lazer Epilasyon Öncesi Kontrol Şart Mıdır ve Yapılması Gerekenler

  • Tüylenme ile birlikte ciltte aşırı yağlanma, ileri yaşa rağmen akne sorunu, aşırı kilo alma, adet düzensizliği akıllara polikistik over sendromunu getirecektir. Bu sendrom ile bel bölgesinde yağlanma, iştah ayarsızlıkları, yüzde- göğüste tüylenme, yumurtlama olmayışına bağlı gerginlik gibi sıkıntılar ortaya çıkacaktır.
  • Tüylenme sorunu yaşayan kişiler direkt olarak çareyi epilasyon merkezlerinde ararlarsa yanlış yapmış olurlar. Öncelikle kadın doğum uzmanı önderliğinde bir takım hormon seviyesi testleri ve troid seviyeleri hakkında bilgiye ulaşmak gerekecektir. Cilt yağlılık, akne sorunu, saç dökülmesi ve tüylenme gibi sıkıntılar yine karaciğer enzimleri ile ilişkilendirilebilir. Bunun için kişide var olan sıkıntılar iyice irdelenip kaynağa dönük bilgiler toplanmalıdır.
  • Akne tedavisi için bir takım ilaçlar kullanmaya başlandı ise vücutta etkisi tamamen geçebilmesi için altı ay süre ile epilasyon işlemi için uygun olmayacaktır. Hiçbir araştırma yapmadan sağlık kurumuna gidip rastgele epilasyon tedavisi almayı istemek, yanlış tutum olacaktır. Bir dizi test uygulanması ve ilk önce genel sağlığa yönelik tedavi olmak gerekir.

Lazer Epilasyon Tedavisi

Bayanlarda rastlanan en belirgin sıkıntı yumurtlama sorunlarıdır. Adet düzensizliği ile kendini gösteren bu durum büyük ihtimalle tüylenme sorununu da beraberinde getirecektir. İstenmeyen tüyler ile mücadelede epilasyon teknikleri sonuç verebilir, fakat zamanlama diğer sağlık sıkıntılarının getireceği kayıplar, kullanılacak ilaçlar önem sırasına göre gözden geçirilmelidir.

Lazer epilasyon öncesi kontrol şartlarına uyarak tedaviye başlamadan önce ‘’adet düzensizliği- akne sorunu- saç dökülmesi – aşırı iştah- kilo alma- obezite- istenmesine rağmen gebe kalamama- aşırı gerginlik ‘’gibi daha önemli sorunlar ortaya çıkarılarak tedavi edilmeli, bunlar çözüme kavuşturulduktan sonra, tüylenme sorununun çözüme kavuşturulması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git