Lazer Epilasyon Şikayetleri - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Şikayetleri

Lazer Epilasyon Şikayetleri
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.524 kez okundu.

Lazer Epilasyon Şikayetleri?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra istediği verimi alamayan lazer epilasyon yaptıranların bazı şikayetleri olmaktadır. Az seans uygulamaları ve doktorun yanlış uygulaması sonucu ortaya çıkan yanık ve lekelenmeler lazer şikayetlerinin bazılarıdır. Doktorun bronz cilde sahip olan kişilere lazer epilasyon işlemi uygulanması, Tca işlemi sonrasında lazer epilasyon işlemi uygulanması vb. şikayetler de diğer bazı lazer epilasyon şikayetlerindendir.

Lazer Epilasyon Şikayetleri ve En Çok Şikayet Edilenler

Lazer Epilasyon Sonrasında Kızarıklık Şikayeti:

Bazı lazer epilasyon şikayetleri bronz bir cilde sahip olan kişilere lazer işlemi uygulandığında görülen kızarıklıklar ve su toplama gibi cilt şikayetleridir. Bu nedenle lazer epilasyon bronzlaşmış bir tene yapılmamalıdır.

Tca İşlemi Sonrasında Lazer Epilasyon:

Lazer işlemi bazı durumlarda hemen uygulanmaz. Mesela cilt Tca gibi bir işleme lazerden önce maruz kaldıysa bu cilde işlem hemen yapılmaz. Bazı lazer epilasyon şikayetleri Tca sonrasında yapılan lazer uygulamalarından oluşur. Lazer epilasyon işlemi bu nedenle Tca yani cilde peeling işleminden altı ay sonra yapılır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Alerjik Durum Şikayeti:

Genelde kişiye bağlı olan lazer epilasyon şikayetleri, alerjik bir bünyeye sahip olan ve doktoru ile paylaşmayan kişilerde görülen ödem ve kaşıntı gibi hastanın tecrübesizliğinden doğan şikayetleri oluşturmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Halsizlik Şikayeti:

Hissizlik hali lazer epilasyon sonrası kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı hastalarda dokunduğu bölgeyi hissetmeme iki ay kadar bir süreye çıkabilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen bu tür bir şikâyet lazerin geçici şikayetlerindendir.

Lazer Epilasyon Sonrası Geçmeyen Yanık Şikayetleri:

Bazı şikayetler doktor nedeniyle yaşanabilir. Yani hastalarda geçmek bilmeyen yanık ve kırmızlıklar var ise bu doktorun tecrübesizliğinden kaynaklanan bir şikayet durumu olabilir. Kısa süreli olan yan etkiler genel olarak bir haftaya kadar geçmektedir. Bazı durumlarda bu durum tersine dönebilmekte ve uzun süre yanık, kızarıklık ve lekeler geçmemektir.

Yani doktorun işlemi yanlış uygulamasından kaynaklanan sebepler de olabilmektedir. Bu tür uzun süren kızarıklık ve yanık durumlarında hemen doktora başvurulmalıdır ve eğer altı ay kadar bir süre gitmeyen kızarıklık ve yanıklar var ise bu durumda bu kızarık ve yanıklar doktorun önerisi dahilinde giderilmeye çalışılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git