Lazer Epilasyon Yöntemleri - saglikdas.com

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.394 kez okundu.

Lazer Epilasyon Yöntemleri?

Ağda, tüy dökücüler, tıraş ve diğer birçok epilasyon yöntemi, istenmeyen tüylerden kurtulmak için sadece geçici çözümler sunmaktadırlar. Artık günümüzde Lazer ve IPL Sistemleri, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesine olanak sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri ve Faydaları

Özel dalga boylarında lazer ışınları kullanılarak, istenmeyen tüylerin yok edilmesi işlemine lazer epilasyon denilmektedir. İğneli epilasyona kıyasla daha kısa zamanda sonuç alınması, hasta tarafından daha iyi tolere edilmesi ve ağrı, sızı gibi yan etkilerinin daha az olması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Lazer epilasyon yöntemlerini aşağıdaki başlıklar altında inceleyelim.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi;

sürekli salınan düşük dalga boylu lazer dalgaları ile cilt içerisine 755 nanometre kadar nüfuz edebilen lazer ışınları ile uygulanan bir yöntemdir. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi genellikle koyu renkli tüylere sahip ve beyaz tenli kişilerde iyi sonuç vermektedir. Esmer ve koyu tenli kişiler için bu lazer epilasyonla tüy dökme tekniğini uzmanlar önermemektedir. Medikal estetik alanda en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir.

Diod Lazer Epilasyon Yöntemi;

kullanılan lazer ışınları, Alexandrite lazere kıyasla daha uzun dalga boyuna sahiptir ve daha derine nüfuz etmektedir. Güneşte bronzlaşmış cilt tipleri için de uygulanabilen bir yöntem olan diod lazer tekniği, 810 nm derinliğe kadar inebilmektedir.

Nd:YAG Lazer Yöntemi;

ilk iki yönteme nazaran daha derine nüfuz edebilen dalga boyundaki lazer ışını salınımı yapmaktadır. Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir sistemidir. Ortalama olarak 1064 nm derinliğe inebilen YAG lazer ışın dalgaları, oldukça esmer tendeki kişiler için bile güvenli bir biçimde uygulanabilen bir lazer epilasyon yöntemidir. Yine de çok dikkatle seçilmiş durumlarda, diğer yöntemlere göre daha az kullanılan bir lazerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git