Lazer Lipoliz İle Zayıflama - saglikdas.com

Lazer Lipoliz İle Zayıflama

Lazer Lipoliz İle Zayıflama
28 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.405 kez okundu.

Lazer Lipoliz İle Zayıflama?

Son dönemlerde en revaçta olan lazer lipoliz ile zayıflama yöntemi, sıklıkla tercih edilen yağ aldırarak zayıflama yöntemlerindendir. Alternatif tıp olarak adlandırılan bu son teknoloji yöntemi, bayanlar arsında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bayanların vücutlarından yağ aldırarak, zayıflamak istemeleri oldukça fazla yöntem kullanılmasını tetikledi. Pek çok yağ aldırma yöntemi arasından, lazer lipoliz ile zayıflama yöntemini, sizin için araştırdık.

Lazer Lipoliz İle Zayıflama ve  Nasıl uygulanır?

Lazer lipoliz, alternatif tıbbın yağ aldırarak zayıflama yöntemlerinden biridir. Ve oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Lazer lipoliz cerrahi bir yöntemdir ve vücuttaki yağları diod lazer ışınları kullanarak, yakmak hedeflenmektedir. Vücutta belirgin bir incelme sağlarken, aynı zamanda gevşek olan bölgelerin sıkılaşmasını da sağlar.

Lazer lipoliz yöntemi uygulanmadan önce, vücuda kesin bir tanı konulması gerekmektedir. Bu tanıyı plastik ve cerrahi uzmanları belirleyerek, vücutta yağ olan ve kalıplaşmış bölgeleri tespit ederler ve işaretleme yaparlar. Daha sonra hastanın diod lazer ışınlarından etkilenmemesi için, bölgesel anestezi yapılır ve işaretlenen yerlerden ufak kesikler açılarak, bir kanul yardımıyla yağ olan bölgelere ulaşılır.  Bu bölgelere lazer ışınları verilerek, yağlar parçalanır.

Lazer lipoliz tedavi sonrası dönem

Lazer lipoliz, büyük cerrahi bir operasyon değildir. İşlem bölgesel anestezi altında vücudun yağ depolanan bölgelerinin belirlenerek, bu bölgelere ufak kesikler açılarak yapılır. Açılan kesiklerden kanul yardımıyla girilerek, bölgeye diod lazer atışları yapılarak, yağların parçalanması sağlanır. Daha sonra açılan kesikler kapatılır ve yağların vücuttan farklı şekillerde yakılarak, giderilmesi sağlanır.İşlem büyük bir operasyon olmadığından, kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. Bölgesel anestezi altında yapıldığı için, operasyon sonrası hiçbir sorun yaşanmaz. Mühim olan tedavi sonrası süreçte sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Zira alınan fazla kaloriler, yağların tekrar aynı bölgede depolanarak, işlemin tekrar edilmesine neden olabilmektedir.

Lazer Lipoliz Faydaları

Bu işlem derinin altına diod lazer ışınları verilerek, yağların parçalanmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Lazer lipoliz sayesinde, vücutta depolanan yağlar parçalanarak kolayca yakılması sağlanır. Vücuttaki yağları kolayca yakmanızı sağlayan lazer lipoliz yönteminin faydaları aşağıda verilmiştir.

  • Bölgesel olarak incelme sağlar
  • Vücuttaki yağ oranını dengeler
  • Vücuttaki kalıplaşmış yağları yakılabilir hale getirir
  • Ameliyat sonrasında vücudunuzda iz kalma riski yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git