Lazer Peeling - saglikdas.com

Lazer Peeling

Lazer Peeling
28 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.300 kez okundu.

Lazer Peeling Önemi

Lazer peeling işlemi ciltte bulunan ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak cilt rengindeki eşitsizliğin giderilmesini sağlar. Leke problemini reddederek sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlayan lazer peeling cildin onarım sürecini gerçekleştirerek kusursuz bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır. Soyma işlemi ile gerçekleştirilecek peeling uygulaması cilt üzerinde oluşan lekeleri tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Lazer aracılığı ile uygulanan peeling işlemine lazer peeling denmektedir. Lazer peeling diye adlandırılan bu işlem ışık peeling ve karbon peeling olmak üzere iki ayrı grupta incelenmektedir. Tercihen kimyasal peeling aracılığı ile de cilt üzerinde bulunan leke problemine en kısa zaman zarfı içinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Lazer Peeling Faydaları

Işık peeling diye adlandırdığımız bu işlem cilt üzerinde oluşan leke tedavisinde kullanılmaktadır. Leke tedavisinde kullanılan bu uygulama pigment bozuklukları ve ayırt edici şekilde renk değişimleri gibi sebepleri kısa yoldan çözüme kavuşturmaktadır. Sıklıkla kullanılan işlemler arasında yer alan ışık peeling kullanıcın en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Karbon peeling uygulaması ise lazer aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Uygulanan karbon peeling işlem öncesinde cilde bir solüsyon sürülmektedir. Uygulanan bu solüsyon karbon maddesine sahiptir. Peelingin sahip olduğu karbon lazer işleminin etkisini artırarak kısa zaman zarfı içinde uygulamanın gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu işlem sonrasında ciltteki lekeler giderilerek kusursuz bir görünüm elde edilir.

Lazer Peeling Yöntemleri

Kimyasal peeling diye adlandırılan bu yöntem en sağlıklı sonuçları destekleyen peeling yöntemleri arasında yer almaktadır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasının sebebi her cilt tipinde en iyi sonuçları vermesinden kaynaklanmaktadır. Toplam 4 saat sonunda tüm cilt lekelerinden kimyasal peeling aracılığı ile arınabilirsiniz. Kimyasal peeling sonrasında güneşten korunmak çok önemlidir.

Bu işlem sonrasında güneş kremi ile cildinizi destekleyerek kimyasal peeling uygulamanızın ideal bir yöntem olmasını sağlayabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz üç peeling yöntemi aracılığı ile cilt üzerindeki istenmeyen lekelerden kısa zaman zarfı için kurtulabilirsiniz. Doktorunuz ile iletişime geçerek en uygun lazer peeling yöntemini seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git