Lazerle Ben Aldırma - saglikdas.com

Lazerle Ben Aldırma

Lazerle Ben Aldırma
28 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.295 kez okundu.

Lazerle Ben Aldırma Ameliyatı

Lazerle Ben Aldırma Kimi zaman rahatsızlık verici olan ve vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan benler, lazer ile rahatlıkla alınabilmektedir. Görüntü olarak istenmeyen bu benler, daha çok buharlaştırma yöntemi ile alınır ve iz bırakmaksızın yaşamınızı sürdürmenize mümkün kılar.

Fraksiyonel lazer, lazerle ben aldırmada en çok kullanılan lazer sistemidir. Bu sistemde dalga boyları lazerin bölgeye uygulanması ile benin kökün kadar etki etmekte ve buharlaşma yöntem ile ben ortadan kaldırılmaktadır. Fakat bu işleme başlamadan öncelikle ben bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi bölgenin uyuşmasını sağladıktan sonra en fazla 30 dakika içerisinde ben yok edilmektedir.

Bölgede iz kalmaması avantajını sağlayan lazerle ben aldırma sonrasında bu bölgede nokta şeklinde bir iz kalsa bile bu iz 2 ay içerisinde kaybolmaktadır. Lazerle ben aldırma normal müdahalelere oranla daha iyi sonuçlar vermektedir. Yapılan diğer işlemlerde benin tekrar çıkma olasılığı vardır. Fakat lazerle yapılan işlem sonrası bu olasılık yüzde onlara kadar düşmektedir.

Lazerle Ben Aldırma ve Önce Yapılması Gerekenler

Alınmadan önce ciddi bir araştırmadan geçirilmesi gereken benlerden bazılarına dokunulması tehlikelidir. Benler cilt kanseri gibi bazı ciddi hastalıklara neden olabildiği için öncelikle araştırılmalı ve daha sonra işleme başlanmalıdır. Alınan bir ben cilt kanserine yol açabilir. Bu nedenle ben çeşidinin iyi bilinmesi gereklidir.

Belli bir yaştan sonra artış gösteren benler, hücrelerin bölünememesi ve yenilenememesi gibi durumlar sonucunda ortaya çıkar. Benlerin çıkmaya başlayınca aldırılması daha uygundur. Çünkü yaşın ilerlemesiyle büyüyen ve koyulaşan benler, görüntü olarak estetikten uzaklaşır ve sosyal, psikolojik sorunlara yol açabilir.

Lazer İle Ben Aldırma Sonrası İz Kalma Durumu

  • Lazerle ben aldırmadan sonra hafif bir iz ile karşılaşılır.
  • Bu izin veya lekenin bölgede kalmaması için doktorunuzun tavsiye ettiği kremi kullanmalısınız.
  • Benler alındıktan sonra tekrar çıkmazlar.
  • İşlemden sonra bir hafta içerisinde iz kalmadığını göreceksiniz.
  • Cerrahi müdahalelere göre lazerle ben ama işlemi daha az tercih edilir.
  • Bir iz kalma durumunda doktorunuzla görüşmeli ve cilt yenileme kremi kullanmalısınız.
  • İz kalan bölgenin tedavisinde kullanılacak kremlerin problemli bölgeye etkisini doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git