Lazerle Ben Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle Ben Tedavisi

Lazerle Ben Tedavisi
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.203 kez okundu.

Lazerle Ben Tedavisi Önemi

Lazerle ben tedavisi, işleminin uygulanması genellikle koyu renkli benler için uygundur. Lazer tedavisi ten rengindeki benler için pek işe yaramamaktadır. Et benler kimi insanlarda doğuştan olsa da kimi insanlarda sonradan, farklı sebeplerden kaynaklı olarak oluşabilmektedir. Hamilelik, güneş, aşırı kilo alma ya da verme, yaşlılık gibi sebepler, benlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Displastik türünde olan benler kansere meyilli olmaları ile bilinirler. Büyüklüğü 6 mm’den daha geniş olan benler, asimetrikleşmiş, düzensizleşmiş ve şişkinliği artmış, rengi değişmiş olan benlerin alınması gerekmektedir. Benler ameliyat olmaya gerek kalmadan lazer tedavisi ile yok edilebilirler. El, ayak, yanak, sırt, boyun, dudak ve genital bölgelerdeki benlere lazer tedavisi uygulanabilir. Lazer uygulamasında herhangi bir acı duyulmaması için lokal anestezi uygulamak gerekmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estetik açıdan rahatsız edici olan benler, dikişsiz ve kanamasız olan lazer uygulaması ile korkmaya gerek kalmadan yok edilebilmektedir. Benler çok büyük değilse tek seansta yok edilebilmektedir. Fraksiyonel lazerle ben tedavisi işlemi, karbondioksit lazerler ile yapılmaktadır. 1-2 mm çapındaki benler, lazer atışlarıyla buharlaştırılmaktadır. Uygulama sonrasında tuzlu serum ile temizlenen bölgeye antibiyotik merhem sürülmelidir. 20 dakika gibi bir sürede uygulanan lazer işlemi sonrasında bir hafta da iyileşme gerçekleşir.

Lazerle ben aldırma, genellikle fraksiyonel lazer teknolojisi ile yapıldığından, uzman dermatologların işlemi gerçekleştirmesi oldukça önemlidir. Lazerle uygulanan işlem sonrasında aynı bölgede tekrar ben çıkmaz. Lazer yöntemi pahalı olmamasının yanında, iz bırakmaması ile de en uygun yöntem olarak kabul görmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Etkisi

Ben tedavisinin öncesinde ve sonrasında mutlaka doktor kontrolü şarttır. Özellikle büyüdüğü ve rengi değiştiği gözlemlenen benler için doktora başvurulmalıdır. Cerrahi müdahale ve krio terapi yöntemi ile ben aldırma işleminde, lazere oranla iz kalma olasılığı daha yüksektir.

Benlerin lazerle tedavisinde insanları tedirgin eden en önemli konu, ben aldırmak kansere yol açar mı olmaktadır. Fakat bu konunun bilimsel olarak hiçbir gerçekliliği yoktur. Kısacası ben aldırmanın hiçbir riski yoktur. Ben aldırmaya karar verildiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey benin cinsi, bulunduğu yer ve hangi yöntemle alınacağıdır. Görsel açıdan rahatsızlık veren benlerin alınmasında tıbben hiçbir sakınca olmadığı unutulmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git