Lazerle Burun Eti Ameliyatı - saglikdas.com

Lazerle Burun Eti Ameliyatı

Lazerle Burun Eti Ameliyatı
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.370 kez okundu.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı?

Burnumuz nefes aldığımızda, dışarıdan alınan havayı burnun içinde bulunan ve konka adı verilen etler sayesinde aynı anda hem ısıtır hem de nemlendirir. Böylece düzgün bir nefes alış verişi gerçekleştirilmiş olur. Bu konkalarla yani etlerle ilgili bir sorun olduğunda bu sorun ameliyatla giderilmeye çalışılır. Bu ameliyatların en yaygını ise lazerle burun eti ameliyatıdır.

Konka adı verilen etler bazı kişilerde çok büyük olabilir ve bu da kişide nefes darlığı, horlama ve salya gibi sorunlara yol açabilir. Burundan nefes alamadığı için kişi gece uyurken ağzından nefes alır. Ağzın gece boyunca açık olması çeşitli boğaz enfeksiyonlarına yol açabilir.

Eğer alt burun etleri büyükse, burnun üst kısmında yani çatısında daralma varsa, burun kemiğinde kayma varsa, burun içi polipleri durumu söz konusuysa, geniz etleri büyükse lazerle burun eti ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Peki lazerle burun eti ameliyatı nasıl gerçekleştirilir? Lazerle burun eti ameliyatı gerçekleştirilirken lokal anestezi uygulanır. Burun etine ulaşmak için lazerle küçük bir delik açılır. Daha sonra burun eti küçültülür. Bu ameliyatın gerçekleştiği gün kişi evine çıkabilir çünkü çok ağır bir ameliyat değildir.

Hatta bazı hastalar tampon bile kullanmamaktadır. Ameliyat gerçekleştikten on gün sonra kontrole gidilir ve işlemböylece tamamlanmış olur.Burun eti ameliyatı beş ile on beş dakika arası süren kısa bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapıldığı için genel anestezide karşılaşılması mümkün olabilecek riskleri içermez. Kolay bir işlemdir, kişi aynı gün evine gidebilir, hastanede kalması gerekmez.

Lazerle Burun Eti Ameliyatı Etkisi

Sürekli pansuman gerektirecek bir durum da söz konusu değildir, işlemden on gün sonra bir kez kontrole gelmek yeterli olacaktır.Eğer sizin de burnunuzdan nefes alamamaktan dolayı çektiğiniz bir nefes darlığı ya da horlama gibi bir probleminiz varsa, sabah ağzınız açık uyanıyorsanız ve bu sizde çeşitli boğaz enfeksiyonlarına yol açıyorsa siz de lazerle burun eti ameliyatı olmayı düşünebilirsiniz.

Konunun uzmanlarına gidip onlardan bilgi alıp, sizin durumunuz için böyle bir işlemin gerekli olup olmadığını hiçbir tereddüte yer bırakmayacak şekilde öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git