Lazerle Burun Kemiği Ameliyatı - saglikdas.com

Lazerle Burun Kemiği Ameliyatı

Lazerle Burun Kemiği Ameliyatı
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.612 kez okundu.

Lazerle Burun Kemiği Ameliyatı?

Eğri olan burun kemiği, pek hoş bir görünüme sahip değildir. Ayrıca bazı sorunları da yanında getirir. Örneğin rahat nefes almanıza engel olur. Bu gibi sorunlar canınızı sıkabilir. Ancak bu problemlere bir son demek yine sizin elinizdedir. Burun kemiği ameliyatı yaptırmak oldukça basit bir işlemdir. Yani ameliyat diye korkmanıza gerek yoktur.

Lazerle burun kemiği ameliyatı nasıl yapılır diye merak edenler için, ameliyat işlemlerini anlatalım. İlk olarak hasta burun kemiği, ameliyatı yapılmadan önce anestezi yardımı ile hissizleşir. Daha sonra hastanın şikâyetçi olduğu eğrilik, lazer yardımı ile düzleştirilir.

Genellikle uzman doktorlar tarafından kapalı ameliyat tercih edilmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 40 – 60 dakika arası sürer. Ameliyat bitikten sonra burnunuzdaki kötü görünüme neden olan, şekil bozukluğundan, kurtulacaksınız.

Lazerle Burun Kemiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazerle burun kemiğiameliyatının bir takım yan etkileri vardır. Mesela ameliyat sonrasında görülen yan etkilerden en belirgin olanı, ameliyat olmadan önceki gibi nefes alırken zorluk çekmektir. Bu durum bazı hastalarda yaşanmazken, bazıların da ise eskisi gibi kalır ve düzelmez. Ameliyatın diğer bir yan etkisi ise her ameliyatta olduğu gibi şişlik ve morluklar, oluşabilir. Bazı hastalarda kemikteki görüntü düzelmesi 1 hafta iken, kimilerinde ise 2 haftayı bulabilir.

Burun kemiği ameliyatı, yaptırmadan önce yaşanan bir takım zorluklar vardır. Görüntü bozukluğunun yanında, bu zorluklardan kurtulmak için de ameliyat gereklidir. Bu zorluklardan bir kaçını sıralayacak olursak:

  • Rahat nefes almada zorluk
  • Uykuya dalmakta güçlük çekme ve uyuyamama
  • Estetik açıdan kendini kötü hissetme, kendini beğenmeme
  • Gereli olan oksijeni vücuda yeterli miktarda alamama ve buna bağlı olarak organları yeterli miktarda besleyememe

Bu gibi sorunlar ameliyat öncesinde yaşanan sorunlardır. Burun kemiği ameliyatı olduktan sonra tüm bu sorunlardan kurtulacak, sağlığınızı ve kendinizi kötü hissettirecek hiçbir problem kalmayacaktır.

Burun kemiği ameliyatı, uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir ve ameliyat sırasında kullanılan ürünler dezenfekte edilir. Bu sayede sağlığınızı kötü yönde etkileyebilecek hiçbir şey kalmaz. Sizi hem görüntü açısından, hem de verdiği sağlık rahatsızlıkları açısından sıkıntıya sokan bu problemi, dert etmemeli ve korkmadan ameliyat olmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git