Lazerle Çatlak Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.330 kez okundu.

Lazerle Çatlak Tedavisi?

Derinin alt tabakasında kolajen, adı verilen bir yapı, bulunur. Bu yapı gerilmelerden dolayı, zarar görür ve çatlak oluşumuna yol açar. Deri genellikle kilo problemi yaşayan kişilerde, daha çok gerilir ve sarkma gözlemlenir. Bunun sonucunda da, çatlak oluşur.

Çatlaklar çoğunlukla beyaz ve pembe renklerin karışmasıyla, karşınıza çıkar ve estetik açıdan da, hiç hoş bir görünüme sahip değildir. Vücudunuzun her yerinde rastlayabileceğiniz bu çatlakları gidermek için, çeşitli yöntemler vardır. Ancak bu yöntemlerden çoğu çatlaklarınızın giderilmesine, yardımcı olmaz. Sizler için bu çatlakların nasıl giderileceğini araştırdık.

Çatlakları gidermek için, çoğu bayan vücuduna maske uygular. Ancak bu maskeler ya geçici bir çözüm sunar, ya da hiç sunmaz.

Bunun için en etkili yöntem,lazerle çatlak tedavisidir. Fraksiyonel lazerler, çatlaklarda oldukça etkili sonuçlar verir. Oldukça kolay bir uygulama olan fraksiyonel lazerin, nasıl yapıldığını ve sonrasında neler yaşayabileceğinizi araştırdık.

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle çatlak tedavisi olmadan önce, lazer yapılacak bölge ve ya bölgelere, lokal anestezi uygulanarak, o bölgelerin hissizleşmesi sağlanır. Çatlaklar 1 seansta düzelmeyeceği için, en az 4 seans uygulanmalıdır. 4 seansın sonunda, gözle görülür farklar çıkacaktır. Çatlaklarınız az veya uygulanacak alan küçük ise, 2 seansta çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Her seans arası 4 haftalık bir süreçten oluşur. Lazer ile çatlak tedavisinde, cildinizin üst tabakası da tedavi edilir ve bu sayede cildinizde kendisini yenilemiş olur.

Tedavi bitiminde daha canlı ve çatlaksız, bir vücuda sahip olabilirsiniz. Cildiniz kendini yenileyeceği için de, olduğunuzdan daha genç bir kimliğe, bürünmüş olursunuz.

Lazerle Çatlak Tedavisi Sonunda Hasta Neler Yaşar?

  • İlk tedavi uygulandığı andan itibaren, hastalar günlük hayatlarına rahatça geri dönebilirler.
  • Tedavi sonrasında kızarıklık ve benzeri yan etkilere rastlayabilirsiniz. Ancak bu sorunlar tedaviden 2 – 3 gün sonra yok olacaktır.
  • Tedavi bitiminde ödem ve ya morluk gibi yan etkilere rastlama olasılığınız çok düşüktür.
  • İşlem esnasında hastaya lokal anestezi uygulandığı için, hasta hiçbir şekilde ağrı ve ya acı hissetmez.

Lazerle yöntemi ile çatlak  tedavisi olmayı düşünen kişilerin, ağır bir hastalığı ya da alerjik durumu varsa bunu mutlaka doktoru ile ayrıntılı bir şekilde, görüşmeli, doktoru izin verirse, tedaviyi olmalıdırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git