Lazerle Cilt Gençleştirme - saglikdas.com

Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.038 kez okundu.

Lazerle Cilt Gençleştirme?

Lazerle cilt gençleştirme işlemi en temel manada, tıp alanında kullanılmaya uygun derecede olan ultraviyole ışınlarının çeşitli yöntemlerle deriye uygulanmasıyla elde edilen bir yöntemdir. Genelde olağan seyrinde yaşlanan ve bu yaşlanmayla birlikte yüzlerde gözle görülür kırışıklıklara sahip olan ve yüzlerinde bazı olağan dışı problemler olan kişiler bu işlemi tercih etmektedir. Kesinlikle bu tedavi işlemi, alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalı, korsan kuruluşlardan kaçınılmalıdır.

İnsan derisi zamanla su kaybetmeye daha meyilli olur ve bu gidişatla da yapısı incelir. Yerçekiminin de etkisiyle derilerde sarkmalar meydana gelir. Bu ileri seviye problemin öncesinde ise orta yaşlardan sonra yüzde kırışıklıklar meydana gelir. İlk olarak dudak kenarlarında ve göz çevrelerinde başlayan kırışıklıkları gidermek için birçok yöntem piyasada mevcuttur. İlk olarak akla gelen ürünler ise cilt bakım kremleridir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Olur?

Kozmetik boyutta olan bu ürünler, bir miktar da olsa deri üzerinde olumlu etkiler göstermektedir. Ancak bu uzun süreleri almaktadır. Bu sebeple lazerle cilt gençleştirme uygulaması öncelikli olarak tercih edilebilir. Çünkü alınan verim daha yüksektir ve tedavi süresi kremlere kıyasla çok daha kısadır.

Cilde yapılan lazer tedavisi şu işlemleri kapsar. Öncelikle doktor kontrolü sonrasında cildin bu tedaviye uygun olup olmadığı saptanır. Eğer tedaviye uygunsa bir seans takvimi ayarlanır. Belirli aralıklarla cilde lazer tedavisi uygulanır. Seansların uzunlukları cildin kırışıklık düzeyine göre değişebilmektedir. Seans sayıları ise aynı şekilde kırışıklık ve sarkma yoğunluğuyla doğru orantılıdır.

Lazerle Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Seanslar 6 – 8′ i bulabileceği gibi bazen tek bir seansla da tedavi sonlandırılabilir. Tedavi öncesinde deriye bir takım kremler sürülür ve bu kremlerin deriye nüfuz etmesi sağlanır. Ardından deriye lazer ışını tutulur. Temel amaç yağ hücrelerini deforme etmek ve yavaş yavaş yok etmektir. Bu işlem yapılırken vücudun zarar görmemesi esastır. Uygulanan kremlerinde tedaviye faydaları vardır.

Her tedavi hastada olumlu etki yaratmayabilir. Bazı durumlarda vücut bu uygulamayı kabul etmez. Tedavinin faydaları ise 1 – 2 ay sonra gözlemlenmeye başlar. İlk dönemlerde ise güneş ışığından korunmak cildin yararına olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git