Lazerle Cilt Soyma - saglikdas.com

Lazerle Cilt Soyma

Lazerle Cilt Soyma
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.046 kez okundu.

Lazerle Cilt Soyma Nasıl Gerçekleşir?

Lazerle cilt soyma lekeli ciltlerde, cilt kızarıklıklarında, cilt kırışıklıklarında, yaralı izlerinde uygulanmaktadır. Bu işlem mikro lazer yöntemi ile yapılmaktadır. Lazer ile cilt soyma ciltte sivilcelerden kaynaklanan çukurlaşma olan kişilere, cildinizde oluşan yıpranmalara karşı uygulanabilmektedir. Isıya karşı hassas olan ciltlerde, akne ve sivilceli ciltlere uygulanmamaktadır.

Lazer ile cilt soyma 5 seans olarak yapılmakla birlikte seans sayısı cildinizin durumuna değişiklik gösterebilir. Bir ya da iki seansta da sonuca ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Bazı durumlarda ise seans sayısı beşe tamamlanmalıdır. Seans süreleri birer saattir ve seans araları cilt yapısına göre 7 ila 15 gün arasındadır. Seans sonrasında günlük işlerinize dönebilirsiniz.

Lazerle Cilt Soyma Yöntemleri

Mikro lazer ile cildin hasarsız olan alt yüzeylerine ulaşılabilmektedir. Mikro lazer işlemi ile yüzünüzdeki üst deri hızlı bir şekilde temizlenir. Böylece cildiniz canlanır, kırışıklık ve lekeler yok olur. Mikro lazer uygulanmadan önce uygulanacak bölgeye göre lokal anestezi uygulanır. Sonra mikro lazer ile sorunlu bölgeye ısı verilerek üst derinin yumuşamasını ve buharlaştırma yöntemi ile soyulmasını sağlar.

Seans sonralarında cildi korumak oldukça önemlidir. Bir ay lazer uygulama yapılan bölge güneşten korunmalıdır. Yeni oluşan derinin sağlığı için kremleri kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun için özel üretilen kremler kullanılmaktadır. Lazerle cilt soyma uygulamasından yedi gün sonra farklılığı görebilirsiniz.

Lazerle Cilt Soyma Etkisi

Yağlı ve koyu ten ciltlerde cildin kendini yenilemesinde bazı sorunlar görülebilmektedir. Bu düzensizliklerde lekelenmelere ve kırışıklıklara neden olabilir. Oluşan lekelerden kurtulmak için lazer ile soyma işlemi yapılabilmektedir. Cilt soyma işlemi süresince sabırlı olmak gerekmektedir. Cilt soyma işlemi üç ya da beş seansda bir hafta ya da iki hafta aralıklarla yapılmaktadır.

Cilt soyma işleminden sonra yeni deri oluşmaya başlar ancak tamamlanması 6 ay sürebilmektedir. Cilt soyma işleminden sonra cildinizi güneş ışınlarından, mikrop ve tozdan, rüzgardan korumanız gerekmektedir. Günlük işlerinize devam edebilirsiniz ancak dışarı çıkmanız gerekiyorsa ve iş hayatınız varsa yüzünüzde yapılan soymalarda sarı kullanmanız gerekebilir. Cildinizin dengesini korumak içinde merhemleri ihmal etmemelisiniz. Sabırlı bir bekleyişten sonra pürüzsüz, lekesiz ve kırışıklık olmayan bir cilde sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git