Lazerle Cilt Yenileme - saglikdas.com

Lazerle Cilt Yenileme

Lazerle Cilt Yenileme
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.121 kez okundu.

Lazerle Cilt Yenileme İşlemi

Lazerle cilt yenileme, herkeste ve vücudun her yerinde yapılabilir. Yüzünüzün gergin durmasını isteyebilirsiniz ya da yüzünüzdeki canlılığın geri gelmesini arzularsınız. Bu işlemler için lazer en doğru adrestir.  Cilt yenileme işlemi, güneş lekelerinden kurtulmak isteyen ya da boyun göğüs bölgelerindeki lekelerden sıkılan insanlar için basit bir uygulama şeklidir. Vücudunuzda zaman zaman pigment bozuklukları oluşabilir. Bu durumlarda en büyük kurtarıcınız lazerdir. İlk uygulamadan itibaren cilt üzerinde olumlu etkiler görülmeye başlanır. İlk uygulamada cilt üzerindeki lekelerin rengi açılır. Ayrıca ince kırışıklıklarınızdan ve yorgun olan yüz hatlarınızdan da kurtulmak istiyorsanız basit işlemler ile kendinizi yenileyebilirsiniz.

Lazerle Cilt Yenileme Yöntemleri

Cildin yenilenmesini istediğiniz bölgeye lazer aracılığı ile dalga boyları gönderilir. Lazer ile gönderilen ışınlar çok yoğundur. Işık o kadar yoğundur ki kendini ısıya dönüştürür. Fakat bunu pek fazla hissetmezsiniz. Çünkü lazer için özel üretilmiş olan alette soğukluk hissi vermeye yarayan bir yapı bulunur. Aletteki bu sistem sayesinde vücudunuzun ısıdan etkilenmesinin önüne geçilir.

Seanslar kısa sürmektedir. En olumlu sonuca ulaşabilmek için lazer tedavisinin 4 seans sürmesi gerekmektedir. Bazı kişiler acıya hiç dayanıklı değildir. Lazer az da olsa canınızı acıtır. Bu acıya dayanmak için uyuşturucu kremler bulunmaktadır. Bu kremi lazer ışını değecek bölgeye sürdüğümüzde acıya hassas kişilerin lazerden etkilenmesi önlenir. Bu kremler lokal anestezik krem olarak adlandırılır.

Lazerle Cilt Yenileme İşleminden Sonra Yapılacaklar

  • Lazerle cilt yenileme işleminden sonra hayatınız olumsuz etkilenmez.
  • Dinlenmeniz gerekmez.
  • Gündelik rutininize istediğiniz zaman dönebilirsiniz.
  • Sadece deri üzerinde bazı bölgelerde kızarıklıklar oluşur. O kızarıklıkların görüntüsünü engellemek için kızarık giderici kremler kullanabilirsiniz.
  • Kırmızı bölgeler için koruyucu kremlerden temin edebilirsiniz.
  • Cildinizde oluşan kızarıklıkları makyaj tekniği ile kapatmaya çalışmamalısınız. Makyaj tekniği derinize hasar verebilir. Henüz yenilenme sürecine giren deriyi dış etkenlerden uzak tutmamız gerekmektedir ve makyaj kalıntıları cildinize zarar vereceği gibi nefes almasını da engeller ve acıya ve kızarıklığın uzun sürmesine neden olur.
  • Yüzünüzde işlem uygulanmışsa birkaç gün makyaj malzemelerinden uzak durun.
  • Solgun cilt yapınız birkaç gün içinde yenilenecek ve duru bir hale gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git