Lazerle Diş Beyazlatma - saglikdas.com

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.030 kez okundu.

Lazerle Diş Beyazlatma?

Dişler düzenli bakımı yapılmadığı takdirde zamanla sararır. Dişleri eski doğal renklerine kavuşturma işlemleri, literatürde beyazlatma olarak geçer. Dişleri beyazlatmanın birkaç yolu vardır. İlk yol, beyazlatıcı etkisi olan diş macunlarını kullanmaktır. Bu taktik, eğer dişlerinizdeki sarılık çok fazla ise pek başarılı olmaz. Bir diğer işlem ise bleaching de denilen ışık ile diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem etkili bir yöntemdir ve tek seansta halledilebilmektedir. Lazerle diş beyazlatma tekniği de kimyasal bleaching grubunun içine girmektedir. Lazerle diş beyazlatma tam olarak ne şekilde gerçekleşir sizlerle paylaşacağız.

Lazerle Diş Beyazlatma Yönteminin Uygulanışı

İlk aşama doktor muayenesidir. Çeşitli tetkiklerle diş yapısı ve sarılık seviyesi belirlenir. Buna göre de bir tedavi planı çizilir. Seanstan önce hastanın dişlerini fırçalaması gereklidir. Lazer işlemi sırasında diş etlerinin ve dudağın zarar görmesi ihtimaline karşı çeşitli önlemler doktor tarafından alınır. Daha sonra beyazlatma işlemi başlar. İlk olarak beyazlatıcı etkisi olan jel kıvamındaki madde dişere sürülür ve dişlere ışık gönderilir. Bu süre yarım saatle 1 saat arasında değişebilmektedir. Jelin markasına ve etkisine göre ışık tutma işleminin süresi değişebilir. Işık tutma işlemi tamamlandıktan sonra diş etlerindeki koruyucular çıkartılır.

Lazer Yöntemi İle Diş Beyazlatma İşleminden Sonra

Sonunda kavuşmuş olduğunuz beyaz dişlerinize iyi bakmanız gerekir. İlk birkaç günde hafif sızılar hissetmeniz doğaldır. Leke yapan yiyecek ve içeceklerden, sigaradan ve bunun gibi zararlı maddelerden ilk günlerde kaçınınız. Eğer diş etlerinde ağrılarınız var ise özel macunlar kullanılabilir. Bu macunu zaten doktorunuz sizin için önerecektir.

Lazer kullanarak beyazlatılan dişler, yaklaşık olarak 3 yıl boyunca beyazlığını korur. Fakat bu süre içinde dikkatli olunmalıdır. Eğer çay, kahve, sigara gibi dişlerde leke yapan ürünler sıkça tüketilirse 3 yıldan daha kısa sürede dişler eski haline dönecektir.

Dişlerinize porselen kaplattıysanız diş beyazlatma işlemini yapamazsınız. Ayrıca bu yöntem hamile kişiler için de uygun değildir. 18 yaşın altında olan, ağız ve diş yapısı tam manasıyla oluşmamış ve hassas olan kişiler, bu işlemi uygulayamaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git