Lazerle İz Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle İz Tedavisi

Lazerle İz Tedavisi
30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.316 kez okundu.

Lazerle İz Tedavisi Önemi

Kısa süreliğine olan bakım yöntemleri ile bir türlü tükenmek bilmeyen izler üzerinde lazer ile yapılan iz tedavisi kalıcı çözüm sağlar. Yapılan bu lazer tedavisiyle yüzünüzde veya vücudunuzda bulunan yara izleri, akne izleri, skar izleri vb. kontrol altına alınır ve belirsizleştirilir. Belirsizleşen izler ile birlikte cildin kendisini onarmaya başlamasıyla eskisinden daha sağlıklı bir cilde kavuşabilir ve geçici bakım yöntemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Lazerle İz Tedavisi Yöntemleri

Q-switch lazer ile Fraksiyonle lazerler lazer ile yapılan iz tedavisinde en etkili yöntemlerden ikisidir. Bu lazer türlerinin ikisinden de etkili sonuçlar alınarak çözüm sağlanabilir. Ancak iz tedavisi yönteminde özellikle Fraksiyonel lazer türünün daha etkili olduğu belirlenmiştir.

Lazerle İz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle iz tedavisi yapılırken akne izleri çok çabuk giderilebilir. Buna karşın yara ve yanıklardan kalan kahverengi izler daha inatçı olmaktadır. Jilet izleri de lazer ile iz tedavisi yönteminde giderilebilen izlerdendir. Lazer ile yapılan bu iz tedavisi yöntemi her çeşit iz üzerinde başarı ile uygulanır.

  • Öncelikle lazer ile iz tedavisi yönteminde izin derinliğine bakılır ve buna bağlı dalga boyu tercih edilir.
  • Dalga boyunun ayarlanmasından sonra lazer ile izlerin üzerine yapılacak olan işlem uygulanır.
  • Lokal anesteziyle gerçekleştirilen iz tedavisi yönteminde yapılan 4 seans ile birlikte yöntem iyileştirici sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.
  • Yapılan seansın aralıkları hemen hemen bir ay olmalıdır.
  • Lazer ile yapılan iz tedavisi sonucunda ciltte pullanmalar olabilir.
  • Ancak bu pullanmalar geçtikten sonra daha sıkı olan bir cilt ve silikleşen yani belirginliğini yitirmeye başlayan izler ile karşılaşılır.
  • Lazer ile iz tedavisinde uygulanan en son seanstan sonra önemli ölçüde gelişmeler gözlenir.
  • Gelinen bu son aşamada izler cildin görünüşünü artık bozmaz ve cilt kendisini onarmaya başlar.
  • Lazer ile iz tedavisinden sonra pullanmalar olduğu sırada cildi güneşe karşı korumak gerekir. Pullanmaların soyulmasını daha sağlıklı bir şekilde geçmesini sağlayan güneş kremleri ile pullanmaları yatıştırıcı kremler bu konuda yararlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git