Lazerle Leke Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi
30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 893 kez okundu.

Lazerle Leke Tedavisi Önemi

Lazerle leke tedavisi uygulaması ile yüzdeki, boyundaki ve ellerdeki lekelerden kurtulmak oldukça kolaydır. Cildimizde güneşten, hamilelikten, yaşlanmadan, yaralardan ve türlü sebeplerden dolayı lekeler oluşabilmektedir. Fakat lazerle leke tedavi uygulamasında cilde gönderilen lazer ışığı ile dokulara zarar vermeden lekeler tedavi edilmektedir.

Melanin pigmentler cilde rengini veren maddelerdir. Melaninlerin çeşitli nedenlerle normalin üzerinde bulunduğu bölgelerde de lekelenmeler oluşabilir. Lazerle uygulanan leke tedavisinde, lazer enerjisi konsantre şekilde melanin içeren hücreler tarafından absorbe edilir. Lazer tedavisi özellikle yüz bölgesinde oluşan lekelenmelerde çok etkilidir.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle yapılan leke tedavisi uygulaması, son dönemlerde çok fazla tercih edilmekte ve sadece birkaç seansta vücuttaki tüm lekelere son vermektedir. Özellikle güneşin etkisinin daha az olduğu kış aylarında yapılması daha uygun olan lazer tedavisi, gerekli incelenmesi yapılan her izi yok edebilmektedir. Akne izleri, güneş lekeleri, yara ve yanık izleri, çatlaklar vb. izler ve lekeler hemen hemen tam olarak silinebilmektedir.

Leke ve izler haricinde de kılcal damarların yüzeye yakın olması sonucu ortaya çıkan izlerde de etkili olan lazer uygulamasının uygun olmayan cihazlar ve uzman olmayan kişilerce yapılmamasına dikkat edilmelidir. Uzman kişilerce ve uygun cihazlarla yapılmayan uygulama kontrolsüz yanıklara, skar hipo ya da hiperpigmentasyon denilen kalıcı izlere yol açabilir.

Lazerle Leke Tedavisi ve Etkisi

Deride rengi bozan ve düzensiz renk oluşturan bölgelere uygulanarak melanin tabakasının eski ve doğal rengine dönmesi sağlanır. Derinin üst kısmı soyulmaya başlarsa lazer tedavisi de başarıya ulaşmış demektir. Normal olan iz ve lekelere 30-40 dakika süren ve ayda bir kez yapılan seanslar 4 defa uygulanacaktır. Bu uygulama ile tam olarak çözüm sağlanmış olacaktır. Lazerden sonra görülen kabuklanma ve kaşıntı oldukça doğaldır.

Ölü deriler kendini yenilediği için kaşıntı, yanma ve batma olması da gayet normal bir durumdur. Ölü deriler atıldıktan sonra ortaya çıkan pürüzsüz deri gayet beğenilecek ve hoş bir görüntü sağlayacaktır. 18 yaşından itibaren 40’lı 50’li yaşlara kadar uygulanabilecek olan lazer tedavisine uzman doktorlarla konuşulmadan başlanmaması gerekmektedir. Lazer tedavisi süresince kış bile güneş koruyucu kullanılmalı, hassas ve korunmasız olan cilde daha fazla özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git