Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır
30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.107 kez okundu.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce iltihaplı cilt hastalıklarından biridir. İltihaplanmaya neden olan şey üst yüzeyin kir ve yağlanma nedeni ile kapanmasıdır. Nefes alamayan derinin altından iltihaplı yağ tabakası dışarıya doğru çıkar. Lazerle yağılan sivilce tedavisi bulunabilecek en etkili çözüm yoludur. Lazerle sivilce tedavisi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız tüm ayrıntıları aşağıda yer almaktadır.

Lazer ışınları deri altına gönderilir ve yağlanmaya neden olan bölgeleri azaltır. Böylece sivilce oluşumu azalmış olur ve zamanla yok olur. Lazerle sivilce tedavisi nasıl yapılırsa o şekilde etki olur. Bunun için iki yöntem vardır. Biri cildi soyarak işlemi gerçekleştirir. Diğeri ise cildi herhangi bir şekilde soymadan yenilenmesini sağlar. Cildinizi soyarak doku yenilenmesini sağlayan lazerler arasında en fazla tercih edilen CO2’dir.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

Cildinizi soymadan yenilemek istiyorsanız da kullanmanız gereken lazer Fraksiyonel’dir. Çünkü en çok bu lazer tercih edilir. Her iki yöntemde de sivilce sorununa çözüm bulabilirsiniz. Soyma işleminde cildinizin sadece en üst tabakası soyulur. O yüzden bu yöntemde korkmanıza gerek yoktur. Eğer cildiniz uyumluysa ve yüzde yüz sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız soyarak sivilce tedavisi yaptırmanızı öneririz.

Lazerle Sivilce Tedavisi İşlemleri

  1. Sivilcelerden kurtulmak için önce yüzünüzde problemli bölgeler uyuşturulur. Çünkü cildinize gelecek olan lazer ışınları canınızı acıtabilir. Lazer ışınları derinizin orta tabakasına ya da en alt tabakasına kadar etki edebilmektedir.
  2. Dalga boyları akne oluşumunu engellemesi için çok önemlidir. Gerekli olan dalga boyunun ayarlanması işlem için iyi olacaktır. Aksi takdirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. En uygun dalga derecesi ise 400 – 980 arasında değişmektedir.
  3. Lazerle yapılan sivilce tedavisinde her seans 20 dakika sürmektedir.
  4. Bölgesel olarak sivilce sorununuz var ise 4 seans sizin için yeterlidir. Fakat tüm cildinize yayılmış olan sivilceler için 8 seansa kadar işlem sürebilmektedir.

Lazerle Sivilce Tedavisi Yaptırdıktan Sonra Yapmanız Gereken İşlemler

  1. Cildinizin temiz ve mikroplardan uzak kalması ve gözeneklerin kapanmaması için makyaj yapmamalısınız.
  2. Tedaviden sonra kızarıklık ve kaşıntı oluşabilir. Bir hafta içinde geçecektir.
  3. Sivilceler yok olmaya başlayınca cildinizdeki lekelerde belli bir azalma olacaktır ve cildinizde çukurlaşma varsa çukurlar yok olacaktır. Çünkü cildiniz yenilendiği için kolajen üretiminiz artmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git