Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi
30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi?

Lazerle tırnak mantarı tedavisi enfeksiyonların boyutuna göre yirmi dakikalık iki ila dört seans arasında değişmektedir. Sonuç tırnak uzadıkça üç ya da altı ayda görülebilmektedir. Ayaklarınızın temizliği ve bakımı son derece hassas bir konudur. Ayaklarınızın gün sonunda mutlaka sabun ve ayak bakım ürünleri ile temizliğinin yapılması gerekir. Bu şekilde ayaklarınız gün boyu ayakkabı içinde hava almadığı için oluşan bakterilerden temizlenmiş olmaktadır.

Ayak temizliğine gereken önemi vermezseniz özellikle yaz aylarında terlik, sandalet açık ayakkabılar giymenizde çevrede olan mikropların ayaklarınıza bulaşmasına neden olmaktadır. Bunların yanın diyabet ve yaşlanma da ayaklarda mantar oluşumuna neden olabilmektedir. Mantar bulaşıcı bir rahatsızlıktır. Bu nedenle başkalarının ayakkabı, terlik ve çoraplarını kesinlikle kullanmayın.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ayak tırnaklarında oluşan mantarlar tırnaklarda sertleşme, tırnak renginde koyulaşma ve kararma şeklinde olduğu gibi tırnak batmalarında da mantar oluşumu görülebilmektedir. Bu durumlarda tırnak mantar kültürü yapılarak kesin tanı konularak tedaviye başlanmalıdır.Tırnak mantarı tedavisinde cerrahi müdahale ile tırnağın çekilmesi, ilaç ile tedavide dahili olarak kullanılan ilaçlar ve tırnak üzerine uygulanan mantar merhemleri bilinen yöntemlerdir.

Bunların yanında artık bir de lazer ile tırnak mantarı tedavisi yapılabilmektedir. Cerrahi müdahale ve ilaç ile tedavi yöntemleri yerine genellikle lazer ile tırnak mantarı tedavisi yöntemi kullanılmaktadır. Peki, lazerle tırnak mantarı tedavisi nasıl yapılmaktadır. Lazer ışınları cildinize temas ettiğinde ısı enerjisine dönüşerek tırnak içine doğru ilerler ve yalnızca mantar oluşan yerleri etkiler.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Etkileri Nelerdir?

Lazer mantar oluşan tırnağa 45 dereceye kadar ısı gönderir ve mantar oluşturan sporları yok eder. Bu yöntem sırasında ağrı duyulmaz.  Lazerle tırnak mantarı tedavisi ağrısız ve acısızdır. Lazerle mantar tedavisi ile kesin sonuca ulaşılır. Ayaklarınız mantardan arındıktan sonra tekrar nüksetmez. Her yaşta insanda kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. Hamilelikte lazer ışınlarının hiç bir zararı bulunmamaktadır.

Lazer ile tırnak mantarının tedavi edilmesi 20 dk sürer. Mantar oluşumunun genişliği lazer boyutunu belirlemektedir. Tedaviden bir gün sonra rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Mantar tedavisinden sonra deri ve tırnağın yenilenmesi için 3 ile 6 ay kadar bir süre gerekir. Bu süre sonunda kesin sonuca ulaşılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git