Lazerle Yanık İzi Tedavisi - saglikdas.com

Lazerle Yanık İzi Tedavisi

Lazerle Yanık İzi Tedavisi
30 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.443 kez okundu.

Lazerle Yanık İzi Tedavisi?

Zaman zaman başımıza talihsiz olaylar gelebilmektedir. Bir kaza sonucu cilt yanmaları da bu talihsiz olaylardan biridir. Hem sancılı olan hem de tedavi süreci uzun olan yanıkların bir de arkalarında bıraktıkları izle savaşma gerekliliği doğabilmektedir. Estetik açıdan kötü görünen yanık izleri artık gelişen teknoloji ile birlikte giderilebilmektedir.

Klinik ortamında yapılan bu tedavi lazer tedavisidir ve en etkili yöntemi ise fraksiyonel lazer yöntemidir. Bu yöntem sayesinde cildinizdeki yanık izlerinizden birkaç seansta rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Çeşitli kliniklerde uygulanan lazerle yanık izi tedavisi fiyatları, kliniğin kullandığı aletlere ve kliniğin tanınmışlığına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Lazerle Yanık İzi Tedavisi Etkisi

Fakat bu fiyat farkları çok yüksek oranlarda olmamaktadır. Lazerle yanık izi tedavisi, fraksiyonel yöntemle uygulandığında iyileşme süresi oldukça kısalmaktadır. Teknik olarak cildin kolajen dengesi üzerinde etkili olan bu yöntem, cildin hızla kendini onarmasına yardımcı olmaktadır.

Tedavinin Uygulanma Süreci

İlk olarak tıbbi bir operasyon söz konusu olduğu için kişiye lokal anestezi işlemi uygulanır. Tedavi seansları yanığın dağıldığı alan ve derecesine göre çeşitlilik göstermektedir. Genel manada birkaç seansta tedavi sona ermektedir. Seanslar arasındaki süre 1 aydır. Bu 1 ay cildin onarımı için oldukça önemlidir.

Teknik olarak üstteki ölü cildin atılması ve alttan oluşan yeni cildin hızla gün yüzüne çıkması, fraksiyonel lazer yöntemindeki beklenen etkidir. Bu etkinin hızı yaş gibi etkenlere göre değişim gösterebilmektedir. Doğal olarak genç yaştaki bireylerin yenilenme süreci daha kısa iken yaşlıların daha uzundur.

Tedavi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Seans sonlarında güneş ışığından korunmak son derecede önemlidir. Daha çok evde vakit geçirmek hastaların iyileşme süreci için önemlidir. Ayrıca cilt, seans sonrası oldukça hassas olduğundan acele ile duş alınmamalıdır. Yapılan duşlar da kesinlikle sıcak su ile olmamalıdır. Ilık su tercih edilebilir. Cilt tedavi süresi boyunca çeşitli koruyucu kremler aracılığı ile koruma altına alınmalıdır.

Ayrıca derinin üzerine herhangi bir makyaj ürünü sürülmemelidir. Tedavi tamamlandıktan belirli bir müddet sonra kozmetik ürünler kullanılabilmektedir. Seanslar sekteye uğratılmamalıdır. Doktorun belirlediği vakitlerde seansları gerçekleştirmek tedavi hızı için önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git