Led Estetik Tedavisi - saglikdas.com

Led Estetik Tedavisi

Led Estetik Tedavisi
1 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.340 kez okundu.

Led Estetik Tedavisi?

Son teknoloji estetik işlemlerinden biri olan led estetik tedavisi, kelimenin tam anlamıyla sizleri ışık ile tedavi etmektedir. Işığın gücü, enerjiye dönüştürülerek deri üzerinden vücuda gönderilir. Bu tedavide derinin hasar görmesi söz konusu değildir. Led estetik tedavisi sayesinde, sadece ışıkla, birçok cilt hastalığı tedavi edilmektedir.

Cilt yanıkları, güneş lekeleri, yaşlanma, esneklik kaybı, sivilce, cilt çatlakları ve daha birçok cilt problemi bu yöntem ile tedavi edilmektedir. Tedavinin temel işleyişi cildin kendini onarma kapasitesini arttırmak ve hızlandırmaktır. Deriyi fazla kolajen üretmeye teşvik ederek bu işlem gerçekleşir.

Her deri hastalığı için farklı bir renk frekansı aralığı vardır. Örneğin eğer akne sorununuz varsa size uygulanan ışık rengi mavidir. Cildiniz kırmızılaşmaya müsait bir yapıya sahipse bu sefer de sarı ışık kullanılmaktadır.

Led Estetik Tedavisi Yöntemleri

Teninizde güneş lekesi gibi lekelenme sorunları varsa da yeşil ışık üzerinizde uygulanır. Yaşlılığa bağlı olarak ya da daha farklı nedenlerden dolayı cildinizde esneklik kaybı, sarkma ya da kırışıklık oluşumu gibi vakalar varsa kırmızı ışık bu sorunları gidermek için kullanılmaktadır.

  • Öncelikle led ışık tedavisinde ultraviyole ışıklar kullanılmaz. Kanserojen etkiye sahip bu ışıkların neden olabileceği, kızarıklık, su toplaması ve buna benzer sorunlar, led tedavisinde görülmez.
  • Klinik ortamlarda gerçekleştirilen bu operasyonun , şimdiye kadar gözlemlenmiş herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu tedavinin yan etkisi olmadığı için, doğal olarak da hiç kimse vücudunuzdaki değişiklikleri anlamayacaktır. Yani bir anda güzelliğe kavuşacaksınız.
  • Bu tedavinin uzun süren nekahet dönemleri yoktur. Tedaviden 1 – 2 saat sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.
  • Led tedavisi sadece yüzde değil saç derisinde de etkilidir. Eğer çeşitli saç derisi sorunları yaşıyorsanız bu tedavi yöntemini kullanarak dertlerinize çare bulabilirsiniz.
  • Yaklaşık 1 – 2 ay kadar kısa bir sürede sona eren bu tedavi yöntemi ile capcanlı bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Eğer cilt kırışıklıklarınız veya cilt sarkma sorununuz varsa led tedavisini uygulayarak daha esnek, gergin ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git