Limon Yağının Faydaları - saglikdas.com

Limon Yağının Faydaları

Limon Yağının Faydaları
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 973 kez okundu.

Limon Yağının Faydaları Nelerdir?

Limon yağının faydaları arasında yer alan cilt onarımı ölü hücrelerin atılımını sağlayarak güzellik kavramını destekleyen niteliğe sahiptir. Sahip olduğu C vitamini ile hazırlanılan mucizevi maske karışımlarında birinci sırada yer alan limon yağı saçlara hacim ve parlaklık kazandırarak ihtiyaç duyulan nem ihtiyacını sağlamaktadır. C vitamini sayesinde onarım ve yenileme uygulamasını gerçekleştiren limon yağı saç ve cilt güzelliği için biçilmiş bir kaftandır.

Limon Yağının Faydaları ve Saça Etkisi

  • Saymakla bitmeyecek kadar faydası bulunan limon yağı farklı bitkisel yağlar aracılığı ile beraber uygulandığında saçlara hacim ve parlaklık kazandırmaktadır. Gerçekleştirilen işlem sırasında onarım işleminde uygulayan limon yağı saçların dip kısımlarına uygulandığında saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.
  • Mucizevi limon yağı siğil tedavisinde de kullanılmaktadır. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde tedavi sürecini başlatan limon yağı problemli bölgeyi pamuk aracılığı ile sürüldüğünde kıza zaman zarfı içinde siğilin yok olmasını sağlamaktadır.
  • Limon yağı tüm kozmetik devleri geride bırakarak tonik görevini de üstlenmektedir. Gül suyu aracılığı ile pamuğa dökeceğiniz 1-2 damla limon yağı cildinizin parlayarak yumuşamasını ve temizlenmesini sağlamaktadır.
  • Tüm cildinizin nefes alarak rahatlamasını istiyorsanız banyo öncesinde masaj aracılığı ile limon yağını kullanabilirsiniz. Yapacağınız bu uygulamada ağrıyan bölgelerinize limon yağını masaj aracılığı ile sürebilirsiniz.
  • Özellikle yağlı ciltlerin kullanması gereken limon yağı cildin sebum salgılamasını reddederek sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.
  • Sahip olduğu c vitamini sayesinde ciltteki sivilcelerin geçmesine de etkili olan limon yağı cilde bir terapi niteliğinde yaklaşmaktadır. Tıkanan gözenekleri açarak temizleme işlemeni üstelenen limon yağı oluşan şişkinliklerin kısa bir zaman zarfı içinde geçmesini sağlamaktadır.
  • Tırnak ve el maskelerinde de sıklıkla başvurulan limon yağı kullanım sonrasında sahip olduğu antiseptik özelliği sayesinde mikropları öldürerek cildin parlayarak yenilenmesini sağlamaktadır.
  • Diş lekelerine de iyi gelen mucizevi limon yağı çay ve kahve kullanımı sonrasında oluşan lekelere sürülerek ovalandığında anında gözle görülür bir fark elde eder.

Sizlerde saymakla bitmeyecek limon yağının faydaları hakkında araştırma yaparak detaylı bilgiler doğrultusunda sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git