Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.495 kez okundu.

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğada bulunan birçok besin insan üzerinde mucizevi diye tanımlayabileceğimiz etkiler gösterebilmektedir. Bu besinler arasında limon önemli bir konuma sahiptir. Limon özellikle eller için onarıcı özelliğe sahip olup cildin kendi kendini yenilemesine de yardımcı olmaktadır. Bu nedenle özellikle bayanların ‘’ Limonla el bakımı nasıl yapılır? ‘’ Şeklindeki sorularına yanıt olarak bu konu üzerindeki yöntemleri incelemiş kişilerin derlediği bilgiler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Limonla El Bakımı Nasıl Yapılır İşte Tarifleri

Ellerde Oluşan Çatlaklar İçin Limonla El Bakımı

  • Zeytinyağı ( 2 çay bardağı )
  • Limon suyu ( 15 damla )

Zeytinyağı, ilk olarak bir cezve içerisinde ısıtılarak karıştırılır. Ocaktan zeytinyağını aldıktan sonra üzerine limon suyunu ilave edin. Oluşan karışımın içine ellerinizi sokarak bir süre bekleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra ellerinizi su ve sabunla yıkayarak kuruladıktan sonra nemlendirin. Bu bakım sonrasında ellerinizin üzerindeki derilere yumuşayacak ve çatlamış bölgeler kendini yenilemeye başlayacaktır.

Limonla El Bakımı Yapmak İçin Doğal Yöntemler

  • Limon yağı ( yarım tatlı kaşığı )
  • Limon suyu ( yarım )
  • Lavanta yağı ( yarım tatlı kaşığı )

Elinizde bulunan malzemelerin tamamını bir kasenin içine koyup karıştırın. Bu malzemeleri ellerinizin her yerine masaj şeklinde yedirin. Aynı işlemi tırnak bölgesine de uygulayın. Bu programı her hafta yaptığınız zaman elleriniz bakımlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Tırnakların Sertleşmesini ve Ellerin Yumuşak Olmasını Sağlayan Limonla El Bakımı Tarifi

  • Ilık su ( 2 çay bardağı )
  • Limon suyu ( yarım )
  • Tuz ( 2 çay kaşığı )
  • Badem yağı ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanılan tüm malzemeler bir kasete boşaltılarak karıştırılır. Oluşan karışım tırnakların üzerine ve ellerin her yerine masaj şeklinde uygulanır. Bu işlem yapıldıktan sonra 2 saat beklenir. Bu sayede tırnakların ve ellerin yumuşak bir görünüm kazanması sağlanır.

Limonla el bakımı nasıl yapılır? Şeklindeki soruların cevabı olarak yukarıda belirtilen yöntemler uygulandığı takdirde özellikle kış aylarında görülen el sağlığı problemi bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git