Limonlu Su İçmenin Faydaları - saglikdas.com

Limonlu Su İçmenin Faydaları

Limonlu Su İçmenin Faydaları
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.029 kez okundu.

Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Limonlu su içmenin faydaları oldukça çoktur. Diyetisyenlerin sık sık tavsiye ettiği limonlu su, diğer sağlık uzmanlarının da diyet listelerinde, en baş sırada yer almaktadır. Hazırlanışı oldukça basit olan limonlu su, cildinize olduğu kadar vücudunuza da faydalıdır. Her gün içmeniz tavsiye edilen bu su ile bazı sorunlarınızdan kolayca kurtulabilir, daha sağlıklı ve dinç bir yaşam sürebilirsiniz.

Limonlu su içmenin faydalarını, sizler için araştırdık. bir çok faydası olan bu suyu her gün düzenli olarak içtiğinizde, tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hazırlanışı oldukça kolay olan bu suyun, hiçbir maliyeti de yoktur. Bu karışımı hazırlamak için, her sabah 1 bardak suyun içerisine, çeyrek limonu sıkmanız yeterli olacaktır.

Limonlu Su İçmenin Faydaları ve Etkileri

  • Solunum sorunu yaşayan yaşlıların, limonlu su içmesi bu problemi ortadan kaldıracaktır. Balgam ve öksürük hastalıklarının yanı sıra, göğüs enfeksiyonlarına karşı da,anti bakteriyel özeliğe sahiptir.
  • En önemli özelliklerinden bir tanesi, vücudun ph seviyesini düzene koymaktır. Vücudun ph seviyesi düzende olduğunda, hastalıklara karşı koruma sağlanmış olur.
  • Limonlu su sayesinde, unutkanlığınızdan kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda kişiyi depresyondan çıkarır ve beynin daha etkin bir şekilde çalışmasına yardım eder.
  • Bu su ile cildiniz temizlenir ve arınır. Ayrıca içeriğinde yer alan C vitamini ile de kanınızda biriken toksinlerin, temizlenmenize katkı sağlar.
  • Alkol aldığınız zaman, midenizde oluşan ağrıyı hafifletir ve sizi sakinleştirir.
  • Şişkinliğini yok eden limonlu su sayesinde, çok kolay bir şekilde kilolarınızdan kurtulacak ve daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Ilık olarak içtiğiniz bu su ile Yağlarınız parçalanacak ve bu sayede kilo verirken, şekil bozukluklarının önüne geçmiş olacaksınız.
  • Limonlu su içmek, sigaradan veya çeşitli yiyeceklerden dolayı oluşan, ağız kokusunun, önüne geçer.
  • Beyin uyarıcı etkisi olan limonlu su, soğuk algınlığına karşı da koruyucu özelliğe sahiptir. İmmün sisteminin güçlenmesine yardım eder ve kan basıncını düzenler.
  • Cildinizde oluşan kırışıklıkların ve özellikle kış aylarında ortaya çıkan kızarıklıkların yok olmasında etkili rol oynar.
  • İçeriğinde yer alan potasyum sayesinde, beyinde oluşan bulanıklıklara engel olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git