Liposuction Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Liposuction Nasıl Yapılır

Liposuction Nasıl Yapılır
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 954 kez okundu.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Vücuttaki fazla yağları ortadan kaldırmak için uygulanan popüler tedavi yöntemlerinden biri olan liposuction nasıl yapılır? Diyet ve egzersize rağmen istenmeyen yağlardan kurtulamıyorsanız en uygun işlem liposuctiondur. Lazer teknolojisi her konuda olduğu gibi estetik konusunda da oldukça başarılı hizmetler sağlamaktadır.

Vücutta kalıplaşmış şekilde bulunan yağlara da uygulanabilen lazer ile istenilen sonuç elde edilebilir. Fazla yağların alınmasını sağlayan bu cerrahi operasyon, zayıflatmaz fakat belli bir incelme sağlar.

Liposuction Nasıl Yapılır ve Kimlere Yapılır?

  • Zayıflamaya hiçbir etkisi olmayan liposuction, kadın ve erkek herkese uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Ergenlik çağını tam olarak tamamlamış, 20 yaşını geçmiş kişilere uygulanabilir.
  • Vücut kitle endeksi, obeziteyi göstermeyen herkese uygulanabilir.
  • Herhangi bir hastalığı ya da kronik rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilir.
  • Sarkmış ve gevşemiş bacak ve kollarda uygun sonuç alınabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir hastanede yapılması gereken bir işlemdir. Küçük çaplı yağ tabakalarını almak için lokal anestezi ya da sedasyon adı verilen ufak çaplı sakinleştiriciler kullanılır. Yaklaşık 2 ila 2,5 saat arasında süren operasyon, ölüm riski taşımaz. Liposuction ameliyatı, genel olarak yağ dokuları ve birikmiş yağları çeker, bölgede kalan fazlalıkların ve deri birikintilerinin cerrahi olarak düzeltilmesini sağlar.

Tedavi, kanül adı verilen aletlerle gerçekleştirilir. Yağlanma konusunda en verimli tedavi yöntemi olan liposuction, yağlardan kısa süre içerisinde kurtulmaya yardımcıdır. Kalıcı etki yaratan bu işlem sonrasında, beslenme düzenine de dikkat edilerek tekrar yağ oluşmasının önüne geçilebilir.

Liposuction Etkileri

Ağır bir estetik uygulaması olmayan liposuction sonrasında günlerce istirahat etmeye ve işlerinizden geri kalmaya gerek yoktur. Kısa bir dinlenme ile günlük hayata geri dönülebilir. Gerekli deneyim ve uzmanlığa sahip olmayan kişilerce yapılması yanlış olan uygulama, sadece estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Operasyon sonrasında özellikle ilk 2 ay çok önemlidir. 2 ay süresince diyet yapılmalı ve spor aktivitelerinden yararlanılmalıdır.

Liposuction sonrasında çok az olmakla birlikte ağrı görülebilir. Bu ağrılar 2 gün kadar sürebilir. İşlem sonrasında etkiyi hemen görmek imkânsızdır. Zira etkiyi anlayabilmek için işlemin üzerinden 1 ay geçmesi gerekmektedir. Hassas kişilerde oluşabilen morluklar da bir hafta içerisinde tamamen geçer.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git