Liposuction Sonrası - saglikdas.com

Liposuction Sonrası

Liposuction Sonrası
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.132 kez okundu.

Liposuction Sonrası Bilgiler

Liposuction, vücudun belli bölgelerinde toplanmış olan yağ dokularını aldırmaktır. Halk arasında çok farklı bir şekilde tabir edilir. Liposuction’a vakumla yağ aldırma denir. Karın ve bel çevresi, kalçalar, üst kol ve boyun liposuction için en çok tercih edilen bölgelerdir.

Yağ aldırma yani liposuction ağır bir estetik ameliyat gerektirmez. Bu yüzden uzun süreli istirahatlere gerek duyulmaz. Kısa süreli bir dinlenmeden sonra iyileşme gerçekleşir ve günlük yaşantınıza tekrar dönersiniz. Fakat yine de liposuction sonrasında yapılması gereken bazı şeyler vardır.

Liposuction Sonrası Yapılması Gereken Bazı Kurallar:

  • İşlem yapıldıktan sonra hasta 24 saat kendine dikkat etmeli ve dinlenmelidir.
  • Liposuction sonrasındaki iki ay çok önemli bir süreçtir. Bu iki ay içerisinde hasta sıkı bir diyete girmeli ve düzenli bir şekilde spor yapmalıdır.
  • Diyet ve spora korse giyme de eklenmelidir. Korse, liposuctionın etkisini korumasına yardımcı olur. Korse giymek istemezseniz eğer korse görevi gören, bacakları saran çorapları da tercih edebilirsiniz.
  • Yağ aldırma işleminden sonra hasta çok az ağrı çekebilir. İşlem sonrası ağrılar en fazla iki gün sürer.
  • İşlemin bitiminden sonra etkiler hemen gözle görülmez. Bunun için en az bir ay beklemeniz gerekir. Hatta daha kilolu insanlar etkilerini görmek için üç ay kadar beklemelidir. Fakat işlemin etkilerini daha kısa sürede görmek istiyorsanız başta da yazıldığı gibi diyet ve spora devam etmelisiniz. Aynı zamanda cildiniz gergin ve diri ise etkiler daha çabuk görülecektir.
  • İşlem sonrasında bölgeye atılan kesiklerden hiçbir iz kalmaz. Hastaları en çok tedirgin eden konu budur. Fakat hastalar bu konuda rahat olabilir. İki tane dikişin izi farklı ve uygun dikiş yöntemleri ile tedavi edilir.
  • Hastaların vücutlarında morluklar meydana gelebilir. Fakat vücudun hassasiyetine göre en fazla bir hafta süreyle bu morluklar tamamen kaybolur.
  • Bazı hastalar da anesteziden dolayı rahatsızlıklar görülebilir. Bu tür rahatsızlıklar estetik operasyon sonrasında, iki hafta içerisinde tamamen atlatılır.
  • Estetik operasyondan sonra en önemli ve dikkat edilmesi gerekilen durum, ağır işlerin yapılmamasıdır. Düzenli diyet ve spor ile istediğiniz fiziksel görüntüyü üç ay içerisinde elde edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git