Liposuction Yağ Aldırma - saglikdas.com

Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction Yağ Aldırma
2 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 972 kez okundu.

Liposuction Yağ Aldırma?

Özellik ile karın bölgelerinde oluşan yağlanmalar estetik görünümünden uzak bir hal sergilemektedir. Yağlı bölgelerin psikoloji üzerindeki olumsuz etkileri herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Ayrıca aşırı yağlı yapıların giyecekler konusunda yaşadığı olumsuz sonuçlarda psikolojiyi olumsuz etkilemektedir.

Günümüz teknolojisinde, yaşanan gelişmeler dahilinde, spor yapımına bile gerek duyulmadan, Liposuction yağ aldırma adı verilen estetik operasyon ile karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mümkündür. Liposuction yağ aldırma işlemi sadece karın bölgesine değil, ayak bilekleri, kalça ve bel bölgesine de uygulanabilmektedir.

Liposuction Yağ Aldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Göbek bölgesine açılan küçük kesiklerden içeriye doğru kaleme benzer borular sokulur ve karın bölgesinde bulunan yağlar vakum yolu ile dışarıya alınır. Borulara bağlı durumda bulunan cihazın yüksek emiş gücü sayesinde bölgelerde görülen yağlar hızlı bir şekilde çekilmektedir. Yöntemin başarılı olabilmesi için kişinin orta yaş civarında olması ya da çok kilolu olmaması gerekmektedir.

Aşırı kilolu bayanlarda umulan etkinin elde edilmemesi nedeni ile yağ aldırma işlemi hayal kırıklığı yaratabilir. Tümesan tekniği denilen yöntem, Liposuction işlemlerinde genellik ile kullanılan yöntemin adıdır. Tümesan tekniğinde yağ çekim işlemine başlanılmadan önce, yağların yumuşatılması maksadı ile içlerine su verilmektedir. Yağların içine verilmekte olan bu suyun içerisinde ağrı kesiciler bulunmaktadır.

Liposuction Yağ Aldırma Yöntemleri

Ağrı kesicilerin bulundurulma amacı, yağ aldırma işlemleri sırasında işleme maruz kalan kişinin daha rahat etmesi ve sızısız bir işlem gerçekleştirilmesidir. Göbekten yağ aldırma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kişinin herhangi bir rejim uygulamasında bulunmamasıdır.

Sağlıklı sonuçlar elde edebilmek için diyet programlarından uzak durmak gerekmektedir. Yapılan Liposuction işlemlerinden sonra 2 ile 4 gün civarında ağrı hissedilmesi normal bir durumdur. Bu tip ağrılar ile karşılaşılması halinde endişe duymaya gerek yoktur. Ağrılara ağrı kesici ilaçlar ile çare bulunması mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git