Lor Peynirli Saç Bakımı - saglikdas.com

Lor Peynirli Saç Bakımı

Lor Peynirli Saç Bakımı
26 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.259 kez okundu.

Lor Peynirli Saç Bakımı Faydaları

Milattan önceki yıllarda bile güzellik kavramı insan yaşamının bir parçası olarak her daim yerini almıştır. O zamanlardan beri beğenilmek ve iyi görünmek insanlar için önemli olmuştur. Kadınlar ömürleri boyunca güzel görünmek için çeşitli yöntemler denemiştir. Kadınlar için vücutlarının her bir parçası önemlidir. Özellikle kadının hoş gözükmesini sağlayan saçlar, kadınların üzerinde en çok durduğu konudur. Kadınların dışarıya güzel görünebilmesi en önemli şeyi saçlarıdır. Saç kullanılmasına göre kadınları muhteşem ve çarpıcı gösterebilecek yapıdadır. Öyle ki kadınlar,  daha iyi görünmek için saçlarını boyayabilmektedir. Hatta kadınlar takma saç ile daha da çarpıcı görüntüye sahip olabilir. Kadınlar yaptıkları her değişimle birlikte kendilerine olan güvenleri de artar. Psikolojik olarak kendinden emin ve rahat olan kadın çevresini daha kolay etkileyebilir. Saç, kadınların bu psikolojik etkiyi kazanmasına yardımcı en önemli parçadır.

Saç kadınların hayatında yarattığı büyük avantajlara rağmen en büyük sorunu da yaratmaktadır. Saç dökülmesi , cansız saçlar ve saç tellerinin incelmesi kadınların çoğunun yaşadığı problemlerdi. Kadınların, kendilerini dışarıya mükemmel gösteren bu parça aynı zamanda daha da kötü görünmelerine neden olabilmektedir. Bazı kadınlarda genetik olarak var olan saç dökülmesi, bazı kadınlarda da hormonal dengesizlikler, demir eksikliği ve tiroid hastalığı vb. nedenler yüzünden de ortaya çıkabilmektedir. Boya kullanımı, renk açma ve perma gibi uygulamalar, doğru şekilde yapılmazsa saça zarar verir. Bu uygulamaları sık sık yapan kadınlarda da saçın zayıflayıp kırılmasına neden olur. Uzmanlar kadınlara şampuandan sonra bakım kremi kullanmalarını tavsiye etmektedir.  Ayrıca ıslak saçların kırılma yaşaması nedeniyle saçın havlu ile ovaladıktan sonra taranması tavsiye edilmektedir. Saçlar fosfor ve B12 vitaminlerine ihtiyç duyar. Bunu karşılamak için de lor peynirli saç bakımı uygulayabilirsiniz. Bu kür saçların matlaşmasını ve zayıflamasını engeller.

Lor peynirli saça bakımı tarifi şöyledir.

                Malzemeler:

  • E vitamini- 1 ampul
  • Lor peyniri- 2 yemek kaşığı
  • Yarım limon suyu
  • Zeytinyağı- 4 yemek kaşığı
  • Süt- 2 yemek kaşığı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir kabın içerisine koyup iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı saçlara iyice yedirerek uygulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git