Maden Suyunun Cilde Faydaları - saglikdas.com

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları
3 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.138 kez okundu.

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Herkesin günlük hayatta sıkça kullandığı maden suyu, cilt için oldukça önemli bir bakım malzemesidir. İçerisinde yer alan bazı asitlik bileşenler, cilt için oldukça yararlıdır. Çeşitli sorunlara da iyi gelen maden suyu, cildi temizler ve gerekli olan bakımı da sağlar.

Maden suyu, şişkinlik ve hazımsızlık gibi bazı sorunları da ortadan kaldırır. Faydaları sadece bunlarla sınırlı olmayan, maden suyunun cilde faydaları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Ciltte var olan yağ ve kirlerin yol olmasına yardım eder.
  • İçerisinde yer alan asitlik bileşenler sayesinde, gözenekleriniz açılır. Bunu yapmak için küçük bir pamuğa maden suyu dökerek, cildinize temizleyebilirsiniz.
  • Cildi pürüzsüzleştirir ve gerginlik hissi kazandırır.
  • Ayrıca maden suyu, cilt üzerinde belirgin bir şekilde rahatlama hissi uyandırır.

Maden Suyu İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Az bir miktarda kullanılsa bile, ciltte rahatlama hissi uyandıran maden suyu, cildinizde var olan sorunlara ya da ileride oluşabilecek problemlere engel olur. Elbette ki bu etkiyi düzenli kullandığınız takdirde görebilirsiniz.

Maden suyunun cilde faydaları pek çoktur. Ve Cildinizdeki sorunları ortadan kaldırmak için, yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • İlk olarak cildinizi sabun ve ılık su ile masaj yapar gibi yıkayın.
  • Daha sonra cildinizde ıslak yer kalmayıncaya kadar güzelce kurulayın.
  • Elinize bir miktar pamuk ve maden suyu alın. Pamuğa 1 – 2 damla maden suyu damlatın.
  • Maden suyu damlattığınız pamuğu, sanki fondöten sürüyormuş gibi cildinize yedirin. Bu işleme yaklaşık olarak 5 dk. devam edin.
  • Aradan 5 dk. geçtikten sonra, kesinlikle cildinizi yıkamayın. Temiz bir havlu alın ve cildinizi bu havlu ile kurulayın.
  • Maden suyu ile yaptığınız bu cilt bakımını, gece yatmadan 10 dk. önce yapmanız gece boyunca rahat olmanızı, sağlayacaktır.

Not:

ilk etapta cildinizi sabunlayacağınız sabunu, iyi seçmelisiniz. Örneğin kuru bir cilt yapısına sahip iseniz yağlı bir sabun kullanmalısınız. Size önerimin Dove cilt bakım sabunlarıdır.

Yukarıda yazılı olan bakımı düzenli olarak uyguladığınız takdirde, cildinizde var olan sorunların yok olduğunu ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. Maden suyu ile yapılan bakımı geceleri yatmadan önce yapmanızı, tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git