Makyaj Çeşitleri - saglikdas.com

Makyaj Çeşitleri

Makyaj Çeşitleri
3 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.912 kez okundu.

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Cildi kusursuzlaştırarak marjinal bir görünüm almasını sağlayacak mükemmel makyaj çeşitleri aracılığı ile sizlerde harikalar yaratabilirsiniz. Makyaj yaptığınız saatler makyajınızın stilini etkileme adına büyük bir önem taşımaktadır.

Günlük makyaj ya da porselen makyaj gibi türler zaman dilimlerine göre ayrılarak işleme alınmaktadır. Uygulamaya alacağınız farklı makyaj tipleri aynı zamanda görünümünüzün farklı bir hal almasını sağlayacaktır.

Makyaj Çeşitleri ve Yapılışları

Porselen makyaj

tipinde kapatıcılar, aydınlatıcılar ve sıkılaştırılmış pudralar aracılığı ile cilde parlatılma işlemi uygulanır. Porselen makyaj işleminin belirleyicisi olan fondötenler cilt tonunun bir koyu renginde kullanılmalıdır.

Cilde kusursuz bir görünüm verme adına önemli işlem sırasında yer alan bu adım cilde kalıcı bir etki yaratarak harikalar yaratan porselen makyaj tipinde cilt kusurlarının saklanması en önemli adımlar arasında yer almaktadır.

Günlük makyaj

tipinde ise cilt kusurları sıkılaştırılmış pudra aracılığı ile kapanmalıdır. Bu işlem sonrasında dudaklara natürel ruj uygulaması yapılarak marjinal bir görünüm elde edebilirsiniz. Günlük makyaj tipinde sadece siyah ya da kahverengi tonlarına sahip rimel uygulamasını işleme almalısınız. Bu uygulamayı markete çıkarken ya da alışverişe giderken işleme alabilirsiniz.

Show makyajı

ise diğer makyaj türüne göre daha az tercih edilmektedir.  Duygu ve düşünceleri ifade eden bu makyaj tipinde kullanılan renk tonları canlı ve birbirinden iddialı tonlara sahip olmalıdır.

Show makyaj adımında önemli bir adıma sahip bu uygulamada aynı zamanda cilde değişik tonlarda kapatıcılar uygulayabilirsiniz.Marjinal bir görünüm elde etmek adına en çok kullanılan makyaj tipi arasında yer alan show makyajı üzerinde saatlerce çalışılmaktadır.

Dizi makyajı

ise kusursuz bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Ciltteki tüm lekeleri yok ederek porselen makyaj tipine benzeyen bu makyaj türünde cilt kapatıcılar aracılığı ile renklendirilmektedir. 2 kez uygulamaya alınan fondöten sonrasında pudralar aracılığı ile makyaj desteklenir ve ardından yüzdeki tüm kusurlar kapatılır.

Cilt üzerindeki kusurları ışıklandırma yöntemi aracılığı ile saklayan usta eller daha güzel görünüm elde edilmesi adına ışıltılı pudralardan da yararlanmaktadır. Makyaj çeşitlerinin size en uygununu seçerek kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git