Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir - saglikdas.com

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir
3 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.005 kez okundu.

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir?

İyi bir makyaj için gerekli malzemeler içinde makyaj fırçaları düzgün ve homojen bir görüntü açısından önemli bir yer tutar. Her bölgeye farklı bir makyaj fırçası kullanılmalıdır: Pudra fırçası, kaş fırçası, allık fırçası vb. Pek çoğumuz bu fırçaları gereksiz buluruz oysa kusursuz bir makyaj için iyi bir makyaj fırçası setine ihtiyaç vardır. Aplikatörler aynı işi görmez.  Peki iyi bir makyaj fırçası nasıl seçilmelidir?

Profesyonel makyözler uygulamalarında sentetik fırçalara göre daha yoğun ve yumuşak olduğu için doğal kıllardan yapılmış yapılmış fırçaları tercih eder. Atkuyruğu, sincap ve keçi kılı en çok tercih edilen doğal fırçalardır. Toz şeklindeki makyaj ürünleri için doğal fırçayı öneren uzmanlar sıvı ya da krem şeklindeki ürünler için sentetik fırçayı önerirler.

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir İşte Yöntemleri

Makyaj fırçası alırken, hazırlanmış bir set yerine size gerekli olanları tercih etmelisiniz. Büyük bir pudra fırçası, allık fırçası, göz farı fırçası ve rötüş için de bir gölgelendirme fırçası kusursuz bir makyaj için yeterli olacaktır.

Makyaj fırçası alırken kubbeli olanları tercih edin, pigmentleri daha az tuttukları için yüzünüzde doğal bir renklenme yapacak ve yumuşak ve rahat bir kullanım sağlayacaktır. Makyaj fırçası seçerken ucuz fırçalar yerine size en uygun ve kaliteli fırçalar seçmenizi öneririz. Doğal kıllardan yapılmış fırçalar hem uzun ömürlü olacak hem de yaptığınız makyaj yüzünüzde doğal ve uzun süreli kalacaktır.

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilmelidir Etkileri Nelerdir?

Makyaj fırçası seçimlerinizde bir püf noktası da bizden; alacağınız fırçayı elinizin üstüne bastırın ve kıllarının dökülüp dökülmediğini kontrol edin. Kaliteli bir fırça kıl dökmeyen bir fırçadır. İyi bir makyaj iyi bir izlenimdir. Kaliteli malzemelerle yaptığınız her renkli dokunuş kendinizi iyi hissettirecektir ve inanın buna değersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git