Makyaj Hangi Sırayla Yapılır - saglikdas.com

Makyaj Hangi Sırayla Yapılır

Makyaj Hangi Sırayla Yapılır
4 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.089 kez okundu.

Makyaj Hangi Sırayla Yapılır?

Sizlere vereceğimiz öneriler aracılığı ile makyaj hangi sırayla yapılır sorusunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Doğru yöntem ve teknikler aracılığı ile işleme alacağınız makyaj uygulamasında verilen öneri ve tüyoları sırası ile uygularsanız hayal ettiğiniz kusursuzluğa kısa zaman zarfında kavuşabilirsiniz.

Kusursuz makyaj adımı için öncelikle nemlendirici uygulamasını işleme almalısınız. Makyajınızın cildinize oturarak canlı bir görünüm alması adına bu işlem uygulanmalıdır. Bu işlemde renkli nemlendiricilerden de faydalanabilirsiniz. BB kremler adı altında satışa sunulan renkli nemlendiriciler cildinizde oluşan renk eşitsizliğinin giderilmesini sağlayarak canlı ve parlak bir cilde sahip olmanızı destekler.

Makyaj adımınızın ikinci uygulamasında fondöten kullanımını işleme almalısınız. Bu uygulamada cildinizin bir ton koyu rengine sahip fondötenlerden yararlanabilirisiniz. Aynı zamanda dekolte ve boyun bölgenize uygulayacağınız fondötenler bütünlük oluşturmanız adın biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Makyaj Hangi Sırayla Yapılır ve Yöntemleri Nelerdir?

Makyaj işleminin üçüncü sırasında yer alan göz çevresi makyaj uygulaması için aydınlatıcılardan faydalanabilirsiniz. Makyajınızın bütünlük sağlamasını destekleyecek aydınlatıcılar aynı zamanda cildinizdeki renk eşitsizliğini de giderecektir.  Bu uygulamayı sıkılaştırılmış pudralar aracılığı ile destekleyebilirsiniz.

Makyaj işlemini taçlandıracağınız ruj uygulamasında ise dudak kalemlerinden faydalanarak istediğiniz dolgunluğu elde edebilirsiniz. Ruj uygulamasının ardından işleme alacağınız parlatıcılar ise dudaklarınızın olduğundan canlı ver parlak gözükmesini sağlayacaktır. Fakat bu uygulamada dikkat etmeniz gerek nokta parlatıcıyı dudak çevresine kaçırmamanız olacaktır.

Makyaj Hangi Sırayla Yapılır Etkileri Nelerdir?

Makyajınızı taçlandıracağınız allık uygulaması ise yüz hatlarına göre de değişiklik göstermektedir. Eğer yuvarlak yüz tipine sahipseniz allık uygulamasını elmacık kemikleri üzerinde işleme alabilirsiniz. Uygulayacağınız bu adım yüz hatlarınızın belirginleşerek ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Eğer beyaz tenliyseniz pembe allık tipinden uzak durun. Çünkü bu tür renkler teninizi soluk gösterecektir.

Bunu yerine kiremit ve turuncu tonlarına sahip ışıltılı allıklardan yararlanarak kusursuzluğu elde edebilirsiniz. Verilen bilgiler doğrultusunda makyaj hangi sırayla yapılır sorusunu yanıtlayarak kusursuz güzelliği elde edebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git